Pytania i odpowiedzi antygona

Pobierz

Napisz do nas.. Jej odwaga i n miłość do brata były największymi .Pytanie: ak rozumiesz nawiązanie do Antygony w wierszu W Warszawie Czesława Miłosza.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. Kto zamierzał pogrzebać Polinejka?. Rozwiąż test.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o władzę z drugim bratem Eteoklesem.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia) Argumenty Antygony: prawo zakazujące pogrzebania zwłok Polinejkesa nie jest prawem boskim, Odpowiedź na zadanie z Przeszłość i dziś 1.. Premium .Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.. Pytania i Odpowiedzi pomogą użytkownikom serwisu w poprawnym korzystaniu i cieszeniu się z nowo zakupionych produktów.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. .Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Pytania i odpowiedzi.. Rozwiązania zadań.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora..

Pytania i odpowiedzi.

85% Pytania i odpowiedzi z Młodej Polski.Pomoc w "Antygonie" - napisał w Język polski: Muszę napisać pytania do strażnika i Hajmona (świadków) ale takie pytania żeby odpowiedź oskarżyła Antygonę, że to co zrobiła było złe, niesłuszne i złamaniem prawa.W klasie będe miał rozprawe na temat słuszności decyzji Antygony.Wogóle niewiem jak sie do tego zabrać Pomocyycytaty tyczące charakteru kreona i antygony.. Mamy odpowiedzi na 234 657 pytan!. Zaliczana jest do cyklu trzech tragedii tebańskich opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów, które zachowały się do naszych czasów w całości.. Władze nie miały dla niej W TEJ SPRAWIE zadnego znaczenia.. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odpowiedź: Miłosz wypowiada się jako poeta, który słyszy płacz Antygony, co szuka swojego brata wśród ruin zbombardowanego miasta… i nie może odstąpić od roli poety-piewcy swoich czasów, płaczki żałobnej, choć pragnął tego.Antygona to wydana w 442 p.n.e. jedna ze 123 tragedii Sofoklesa.. Panel sterowania dotyczy wyłącznie autora testu.10.. Zadaj Pytanie Odpowiedz.. Inne tryby testu.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. 1.Antygona jest siostrą Ismeny.. Przerwij test.. Wezwanie wieszcza Tejrezjasza - odkrycie strasznej prawdy.Antygona - osoba pełna dumy rodowej, głęboko religijna i kochająca jednakowo obu braci, prawa boskie uznaje za ważniejsze od praw dyktowanych przez władcę ziemskiego; porywcza i łatwo wybuchająca, zdecydowana i wytrwała; wrażliwa..

Potrzeba odpowiedzi na pytania .

Masz świetny pomysł na quiz?. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.. Nieszczęścia w Tebach z powodu klątwy.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. 4.Wymień osoby, które zginęły śmiercią samobójczą w czasie przedstawionych wydarzeń oraz napisz, w jaki sposób to się stało.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Plik antygona pytania i odpowiedzi do lektury.txt na koncie użytkownika makhaleqhussain • Data dodania: 2 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.82% Antyk - Barok pytania i odpowiedzi od antyku do baroku- powtórka do matury ustnej.. Narodziny Polinejkesa, Eteoklesa, Antygony i Ismeny.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Pytanie 1 /10.. Antygona Kto jest autorem Antygony?. 2694 Obserwuj autora .. Jaką karę przewidział Kreon Antygonie: a) wygnanie, b) ścięcie, c) śmierć głodową w jamie skalnej..

Antygona - pytania i odpowiedzi.

Najważniejsza dla niej była Miłość do brata.. Pytania i odpowiedzi.. Znajdz odpowiedz: zaloguj zarejestruj.. Zobacz podobne fiszki: 07.. Podziel wypowiedź Antygony na części i nadaj tytuł każdej z nich.. 84% "A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym co służą ojczyźnie.. "Jaki obowiązek wobec ojczyzny pojmowali bohaterowie literaccy z epoki pozytywizmu, Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego?. [ ]Antygona chce, by wszyscy dostrzegli jej cierpienie i ogrom poświęcenia.. - Antygona nie chce się żegnać ze światem, ponieważ : - Antygona cieszy się z poniesionej ofiary, gdyż : 3. a) Antygona, b) Ismena, c) Eurydyka.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. A zatem Kreon nie może wydać na nią wyroku ponieważ prawo boskie jest silniejsze od niego.2.. cytaty - Cytaty o charakterze Kreona i Antygony?. 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. 3.2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Antygona namawia siostre, aby wraz z nia spelnila swiety obowiazek.. Napisz, czy poniższe zdania są prawdziwe czy fałszywe (z lewej strony dopisz : TAK/NIE).Kreon Antygonę chciał ukarać za pochowanie ojca.Antygona reprezentuje prawa boskie, a Kreon ludzkie.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera Antygona zdecydowała się sprzeciwić rozkazowi Kreona, ponieważ Odpowiedź na zadanie z Język polski 1..

Gdzie toczy sie akcja tragedii?Polecane pytania.

Odpowiedz.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaLektury Antygona / Antygona.. Szkoła branżowa I stopnia.. Podręcznik cz. 1.. W teście Antygona - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania:Antygona pomocy !. Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Czy znasz pytanie na tę odpowiedź?. Kto zabronił pochówku Polinejka?. Pytania zawarte w teście.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.. Pytania i odpowiedzi.. Można się zatem posłużyć przykładem, że zrobiła to z szacunku dla prawa boskiego.. Dodaj swoje zadanie domowe za darmo .. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!. polecam jest dużo pytań głównych tylko jeden hak jest taki że jak każdy przeczyta pytania i odpowiedzi to na każdą odpowiedź z czterech zaczyna się tak romeo zabił tybaltaMatura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Antygona - Pytania i odpowiedzi Zastanawiasz się jak poprawnie użytkować zakupiony produkt?. Kto zdecydował się pomóc dziewczynie w dokonaniu pochówku zmarłego?. Napisano 17-11-2008 22:27, przez GUCIA.. Rozwiązania zadań.. Antygona ,POMOCY.. Uzupełnij tabelę, wpisując dokończenia zdań zgodne z treścią tekstu.. stich 4 lata temu.. Przeżywa załamanie idąc na stracenie (płacze nad losem swoim i najbliższych).. Sofokles to obok Ajschylosa i Eurypidesa największy tragik starożytnej Grecji.. Symbolizuje:Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. a) siostra, b) narzeczony, c) nie było takiej osoby.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak .Lista pytań z lektury Antygona.. Oprócz pisania w swoim życiu .Jądro ciemności, Antygonę, a nawet będziesz mógł powtórzyć autorów wszystkich lektur — Autorzy lektur szkolnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt