Liczby naturalne ułamki zwykłe

Pobierz

Porównywanie ułamków.. Mnożenie i dzielenie ułamków zwykłych.. Uczeń zna sposób mnożenia liczb mieszanych przez liczby naturalne.. Jeśli wyjdzie ci , że licznik jest większy niż mianownik to zamieniasz na ułamek nie właściwy .. Powodzenia:) Tomasz D. Gwiazdamatematyka - Ułamki zwykłe i liczby mieszane - Bogactwa naturalne - Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Ułamki właściwe i niewłaściwe.. 3) skraca i rozszerza ułamki zwykłe; 4) sprowadza ułamki zwykłe do wspólnego mianownika;10.. Rozszerzanie ułamków zwykłych.. Uczeń zna pojęcie iloczynu i czynników.. Jeśli chcesz rozruszać szare komórki.. Uczeń zna sposób mnożenia ułamków przez liczby naturalne.. Odczytaj liczby a i b zaznaczoną na osi liczbowej.. Cele lekcji a) Wiadomości .. Najmniejsza wspólna wielokrotność i największy wspólny dzielnik.. Mnożenie ułamków.. Skracanie ułamków zwykłych - puzzle.. Dzielenie ułamków.. Uczeń: 1) opisuje część danej całości za pomocą ułamka; 2) przedstawia ułamek jako iloraz liczb naturalnych, a iloraz liczb naturalnych jako ułamek.. 0 Komentarze Odpowiedz.. Jakie to liczby x i y a) 5 15 = 5 b) 18 24 = 4 4.. Liczby i działania Własności liczb naturalnych Ułamki zwykłe Figury na płaszczyźnie Ułamki dziesiętne Pola figur Liczby całkowite Graniastosłupy Gry do drukuĆwiczenia w mnożeniu ułamków zwykłych przez liczby naturalne 1.. Odpowiedz na pytania, rozwiąż łamigłówki i zapoznaj się z ciekawostkami..

Dział: Ułamki zwykłe.

Zakończony.. Przepisujesz pierwszy ułamek { już zmieniony na ułamek nie właściwy } 3 .. b) Umiejętności .. Połącz liniami równe ułamki - parami - ułamek zwykły z pierwszej kolumny z dziesiętnym z drugiej: 3 1 5 = 3 1 4 = 3 1 8 = 3 1To nietak musisz pomożyć ułamek przez odwrotność liczby naturalnej czyli 1/3 x 3/1 bo odwrotniść liczby to zawsze ./1 !. Zamknij Rozkład na czynniki zapisanie pewnej liczby w postaci iloczynu czynników.. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Matematyka liczby naturalne i ułamki Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'matematyka liczby naturalne i ułamki': 10000+ matematyka Teleturniej.. Ułamki zwykłe i liczby mieszane Połącz w .Ułamek z liczby.. Zapisz się na Newsletter .. Działania na ułamkach zwykłych o różnych mianownikach.. Dodawanie ułamków zwykłychW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne 07:24.. Karty dostępne są w dwóch wersjach, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać do przeprowadzenia sprawdzianu lub kartkówki.. Pośród wszystkich ułamków można jednak znaleźć liczby naturalne.. Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne - Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne - 1..

Obliczanie ułamka danej liczby.

Mnożysz licznik razy licznik , mianownik razy mianownik.. Oblicz: a) 11 3 +2 5 = b) 22 5 −1 10 = c) 33 4 ∙24 5 = d) 12 3:8 9 = 5.. 15.Bloksy to zestawy kart pracy dla uczniów klas 4-6, które pomagają w powtórce i utrwaleniu wiadomości ze wszystkich działów podręczników.. Dowolny ułamek (na przykład 1/3, 1/2 itp.) nie jest liczbą naturalną.. Bloksy sprawdzą się także na zastępstwach, kółku .Kwadrat i sześcian ułamków zwykłych i liczb mieszanych 10:30.. Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak podzielić liczbę naturalną przez ułamek zwykły, - co to znaczy pomnożyć przez odwrotność ułamka, - czy wynik dzieleni.umie dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić ułamki zwykłe umie podnosić do kwadratu i sześcianu ułamki właściwe umie obliczyć ułamek z liczby naturalnej umie rozwiązać zadanie tekstowe z zastosowaniem działań na ułamkach zwykłych umie zamienić ułamek zwykły na ułamek dziesiętny i odwrotnie2 ..

Odwrotność liczby.

Uczeń zna sposób mnożenia ułamków przez liczby naturalne.. Cele lekcji a) Wiadomości .. Uczeń potrafi mnożyć ułamki zwykłe przez liczby naturalne.Odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Thx -ThankYouGodTemat 9: Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.. Dzielenie liczb mieszanych 05:40.. Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne.. Potęgi liczb naturalnych, pierwiastek drugiego i trzeciego stopnia.. Rozszerzanie i skracanie ułamków.. Działania na ułamkach zwykłych - mnożenie i dzielenie.Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 6.. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych postach zapraszam do wpisania swojego mailaMnożenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne 1.. Ułamki zwykłe i dziesiętne: Ćwiczenia: Skracanie ułamków zwykłych.. Ułamki na osi liczbowej.. ZamknijUłamki zwykłe na osi liczbowej Porównaj ułamki z tymi samymi licznikami i mianownikami Porównaj ułamki i liczby naturalne Uzupełnij licznik lub mianownik Ułamek z danej liczby Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach (łatwy) Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach (średni) Liczby mieszane Dzielenie ułamków zwykłychMay 10, 2022Na tej lekcji dowiesz się jak mnożymy ułamki przez liczby naturalne.. Pobierz zadania do webinaru (PDF) Nie przegap webinaru!.

Dzielenie liczb naturalnych przez ułamki zwykłe 06:36.

Ułamki zwykłe, skracanie i rozszerzanie ułamków, liczby mieszane, porównywanie ułamków.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. Mnożenie ułamków przez liczby naturalne.. Tematy: Ułamek zwykły - wprowadzenie .. góra ułamka - licznik.2.. Uczeń zna pojęcie iloczynu i czynników.. MATEMATYKA.. Dzielenie ułamków zwykłych przez ułamki zwykłe 05:56.. Ten materiał posiada napisy w języku ukraińskim.. Mnożysz pierwszy ułamek przez odwrotność drugiego ułamka.. Dzieje się tak w przypadku ułamków niewłaściwych, w których licznik jest równy mianownikowi lub jest wielokrotnością mianownika (na przykład 2/2, 6/3, 12/4 itp.).Dec 10, 2021ułamki_zwykłe_i_liczby_naturalne_kl.6.pdf: File Size: 93 kb: File Type: pdf: Pobierz plik.. Liczby mieszane.. Ułamki o mianownikach 10 .Liczba naturalna liczba należąca do zbioru Zamknij Ułamek zwykły każde wyrażenie postaci , gdzie jest w liczniku (nad kreską ułamkową), jest w mianowniku (pod kreską ułamkową), liczby muszą być całkowite oraz różne od zera.. Sprawdziany: Ułamki zwykłe (podstawy) (8 zadań) Działania na ułamkach zwykłych (8 zadań) Ułamki zwykłe (14 zadań) Tematy: Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika Porównywanie ułamków zwykłych Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy Dodawanie .Mnożenie ułamków zwykłych przez liczbę naturalną Mnożenie ułamków zwykłych przez liczbę naturalną - kartkówka (klasa 4)Liczby naturalne, całkowite, ułamki Próbny egzamin ósmoklasisty z Pi‑stacją 2022..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt