Streszczenie rozdziału palę cygaro mikołajek

Pobierz

W szkole zjawia się bowiem fotograf, który zrobi im klasowe zdjęcie.. Wyrzuciliśmy cygaro, bo i mnie kręciło się w głowie i chciało mi się płakać.. Dzieci są tym bardzo podekscytowane, ale .Podawaliśmy tak sobie po kolei to cygaro, aż w końcu Alcest powiedział: - Tak mi jakoś dziwnie.. Czy Chłopiec lubi ANANIASZA?. Polub.. Pan Bordenave, który nie lubi słońca.. Les Récrés du Petit Nicolas) - zbiór opowiadań dla dzieci, druga część przygód Mikołajka autorstwa René Goscinnego i rysownika Jeana Jacques'a Sempégo.. Sprzeczka taty Mikołajka z sąsiadem.. Widocznie nie kochają go tak bardzo, jak tego oczekiwał.. Przydział zadań.. Czy Mikołajek lubi swoich kolegów?. Wydana została w 1960 roku.. - Ustawianie w kolejności.. 12.Imieniny mamy i bukiet kwiatów.. Odwiedziny u Ananiasza.. 8.Alcest przypomina sobie o piłce.. Beztroskie zabawy, ale też rówieśnicze konflikty i ich .mikoŁajek przeło Ŝyły: tola markuszewicz i el Ŝbieta staniszkis spis tre Ści najmilsza pami Ątka 3 zabawa w kowbojÓw 6 rosÓŁ 10 futbol 14 wizytacja 17 reks 21 dśod śo 25 fajny bukiet 29 dzienniczki 33 ludeczka 36 witamy pana ministra 39 pal Ę cygaro 42 tomcio paluch 46 rower 49Jak dobrze znasz książkę ,,Mikołąjek" ?. Kiedy Alcest wyjaśnia, że po prostu palić, Mikołajek ma mieszane uczucia.. Odwiedziny u Ananiasza.. 3.Mikołajek - plan wydarzeń - opowiadanie Palę cygaro..

Mikołajek z Alcestem palą cygaro.

*Palenie cygara.. Za rogiem Alcest pokazuje Mikołajkowi cygaro 5.. To jego najlepszy Kolega!. *Zgoda chłopca.. Poszukiwanie rozwiązań problemu znalezienia psa.Streszczenie Opowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.. Odwiedziny u Ananiasza.Opowiedz w zabawny sposób prawdziwą lub wymyśloną historię o sobie, która byłaby wzorowana na "Mikołajku" T: Co dwie głowy to nie jedna.. - radzimy Mikołajowi.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem na końcu lekcji: Zobacz materiały dodatkowe.. Mikołajek prosi tatę o rower.. Pan Bordenave, który nie lubi słońca.. Choroba Mikołajka z przejedzenia.. Podczas rzutu "do bramki", Ludeczka zbiła okno w garażu.. Niespodzianka Alcesta.. Wyrzuciła ją przez okno, więc dzieci musiały wyjść do ogrodu.. Chłopczyk stara się o nowy rower.. Niestety, nie udaje się to.. Lekcja 132: Przedstawiamy fragment poznanego utworu w formie komiksu.2.. Tomcio Paluch 1.. Kiedy ostatecznie są gotowe, fotograf znika.. Jak Mikołajek nazwał psa którego znalazł?. - Idę do mamy - powiedział Alcest i poszedł, trzymając się za brzuch.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Postanowił uciec z domu 3.Zabiera ze sobą najważniejsze rzeczy 4.Przechodzi obok domu alcesta 5.Postanowił porzyczyc rower 6.Plan wydarzeń palę cygaro mikołajek w 7 punktach..

Przypomnienie treści rozdziału pt. "Reks".

Wagary Mikołajka i Alcesta.. Dzieci nieustannie przeszkadzają.. * Kaszel i złe samopoczucie.. Problemy poruszane w "Mikołajku" są bliskie każdemu dziecku w wieku siedmiu, ośmiu lat.. Udostępnij Udostępnij wg Pati8.. Multibook "Jutro pójdę w świat", klasa 4.. Dziewczynka zauważyła makietę samolotu.. Pierwsza historyjka o przygodach Mikołajka została opublikowana w 1959 .. * Jak zbudowane jest opowiadanie "Palę cygaro" (puenta w zakończeniu)3.. Chłopcy zastanawiają się jak zapalić cygaro.. 9.Inspektor w szkole.. Są bardzo niesforne.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. StreszczenieOpowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.1.. Ludeczka Przyszła w odwiedziny przyjaciółka mamy z córką, Ludeczką.. "Mikołajek" - streszczenie według rozdziałów 1.1.. * Znalezienie pudełka z zapałką.. Najmilsza pamiątka Zabawa w kowbojów Rosół Futbol Wizytacja Reks Dżodżo Fajny bukiet Dzienniczki Ludeczka Witamy pana ministra Palę cygaro Tomcio Paluch Rower Zachorowałem Świetnieśmy się bawili Idę z wizytą do Ananiasza Pan Bordenave nie lubi słońca Uciekam z domu * Wyprawa na pusty plac.. Najmilsza pamiątkaDla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Klasa 4 Polski.. Boi się, że nie spodobałoby się to jego rodzicom..

Wymagane logowanie ...Streszczenie książki mikołajek.

*Powrót do domu.. Ćwiczenia w mówieniu: - przedstawienie wydarzeń - omówienie reakcji rodziców - omówienie zachowania Mikołaja 3.. Zaskoczenie Mikołajka w domu.. Decyzja wychowawczyni.. Mikołajek pyta się co będą z nim robić 6.. Choroba i wagary Mikołajka.. Mikołajek siedzi w ogródku i nic nie robi.. 1.2.Mikołajka to bardzo zmartwiło.. Choroba Mikołajka z przejedzenia.. 9.Mikołajek Sempe i Gościnny Przełożyły: Tola Markuszewicz i Elżbieta Staniszkis Spis treści Mikołajek Najmilsza pamiątka Zabawa w kowbojów Rosół Futbol Wizytacja Reks Dżodżo Fajny bukiet Dzienniczki Ludeczka Witamy pana ministra Palę cygaro Tomcio Paluch Rower Zachorowałem Świetnieśmy się bawili Idę z wizytą do Ananiasza Pan .Rekreacje Mikołajka (fr.. Jaką ksywę ma wychowawca klasy Mikołąjka?. *Próba kupienia zapałek.. 13.Ludeczka - nowa koleżanka Mikołajka.This quiz is incomplete!. Kto namówił Mikołajka do palenia cygara?. Test: Mikołajek - test znajomości lektury .Wprowadzenie.. Poszukiwania zapałek.. Edytuj elementy.. Wagary Mikołajka i Alcesta.. 1.Najmilsza pamiątka.. Informacja o emeryturze dyrektora.. Dzieci są tym bardzo podekscytowane, ale jednocześnie wygłupiają się, zakładają sobie worki na głowę, udają duchy.ponieważ cygaro było alcesta, więc alcest zaczął; wciągnął dym, wydając przy tym rozmaite odgłosy, i narobił bardzo dużo dymu.najbardziej podobał mi się rozdział "kąpiel", kiedy chłopcy poszli się kąpać, oczywiście jeden z kolegów mikołajka - paulin bał się wejść do wody i zaczął płakać i krzyczeć, że chcę do mamy, natomiast kryspian popłynął za …5.Rosół, czyli wychowawca..

Klasa 4, temat: Podsumowanie rozdziału.

7.Przygotowania do gry w futbol.. Dla dzieci nadszedł ważny dzień.. Więcej.. Najmilsza pamiątka Dla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Nieudana ucieczka z domu.Mikołajek - streszczenie.. Wygłupiają się (udają duchy, zakładają worki na głowę).. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Nagroda za sukces z matematyki.. Uporządkuj we właściwej kolejności zdarzenia w opowiadaniu pt. ,,Palę cygaro".. Przychodzi do niego Alcest i chce wyciągnąć kolegę, by się zabawić.. Rower 1.. * Oskarżenie ojca o złe samopoczucie dziecka.. Główny bohater mówi co mu rodzice zabronili, ale palić cygara to nie 7.. "Mikołajek" to pierwsza książka o Mikołajku i jego przyjaciołach.. Obwiniono o to Mikołajka.14.. 10.Mikołajek przyprowadza do domu psa.. Gdzie odbywa się akcja?. Sprawdzian nr 7.. Kto był najgorszym uczniem w klasie?. Nieudana ucieczka z domu.14.. Alcest proponuje żeby się gdzies schowali 8.. "Mikołajek" to seria książek napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempé.. Otóż do szkoły ma przyjść fotograf i zrobić klasowe zdjęcie.Palę cygaro 1.. 11.Nowy kolega szkolny - Dżodżo.. * Wyrzucenie cygara.. Mikołaj pyta się co Alcest ma mu do pokazania 4.. Wcale nie jestem głodny.. Najmilsza pamiątka W klasie Mikołajka pojawia się fotograf, który ma za zadanie zrobić klasowe zdjęcie.. Konflikt między kolegami.. W szkole zjawia się bowiem fotograf, który zrobi im klasowe zdjęcie.. E-podręcznik Jutro pójdę w świat.. Mikołajek z Alcestem palą cygaro.. Mikołajek prosi tatę o rower.. Wszystkie opowiadania ukazują życie Mikołajka, małego Francuza, i jego szkolnych kolegów.. Odpowiedź Guest.. Alcest namawia przyjaciela na wagary., Mikołajek ulega namowom na wypalenie cygara., Ekspedientka w sklepie tytoniowym nie chce sprzedać malcom zapałek., Mikołajek i Alcest znajdują zapałkę na ulicy., Przyjaciele zaciągają się cygarem w opuszczonym aucie na placu .Audiobook znanych opowiadań dla dzieciMój FB: test online.. Osadź.. POLSKA!. Książka ukazała się w 1964 roku (to wydanie zawierało także wznowienie części pierwszej).. Jest tajemniczy - w końcu okazuje się że ma cygaro.. Zrobił się zielony na twarzy i nagle pojechał do rygi.. "Mikołajek" jako szkolna lektura.. *Wahanie Mikołajka.. Próba przedstawienia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt