Obejrzyj historyjkę obrazkową i ją opowiedz

Pobierz

Ja, wielka litera Mają swe nazwiska miasta,Oglądnij jeszcze historyjkę obrazkową (podręcznik smoki str.45) i opowiedz ją własnymi słowami.. Co się wydarzyło?. Użyj czasu przeszłego PerfektNa stronie 55 podręcznika obejrzyj historyjkę obrazkową i opowiedz, w jaki sposób Marta pomogła powodzianom.. - pokazuje właściwą kolejność zdarzeń.. Jak da sie zrobic to w paru zdaniach :) poniżej.. Ponumeruj obrazki.. -Książka s. 105 zadania 6.. Opowiedz ją.. UEOŽ HISTORYJKÇ OBRAZKOWA.. 3.Odpowiedz na pytania: ( Jakich drugoplanowych bohaterów spotykamy w baśni- wylicz ich?1.. Czy to jest możliwe, aby kurczaczki, które wykluły się się z jajek tak .Ja czuję się dobrze, dziś jest prima aprilis i ładna pogoda na zewnątrz.. Wysłuchaj wierszyka o pszczołach.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Każdy arkusz przedstawia jedną historyjkę obrazkową i w zależności od wieku dziecka możesz wybrać jedną z dwóch przygotowanych przez nas wersji: Wersja A.. Początek historyjki to, że śpieszyłem się nie było gdzie zaparkować i zostawiłem samochód na światłach.. - Dobierz zdania, w których są zawarte odpowiedzi na podane pytania tak, aby utworzyły opowiadanie.. Jeśli macie karty pracy (cz. 3) to możecie dokończyć rysowanie bociana (str. 62).Obejrzyj historyjkę obrazkową i opowiedz ją dorosłemu, który jest z Tobą w domu..

Obejrzyj historyjkę obrazkową i ją opowiedz.

- przeznaczona jest dla młodszych dzieci.. Jak to się skończyło?. Temat: Poszukiwacze skarbów - archeolodzy.. Obejrzyj ich gniazda i powiedz, czym się różnią.. ułóż wypowiedzi bohaterówObejrzyj jeszcze raz historyjkę obrazkową z A6 i opowiedz, co Nico robił.. 3 ze str. 58 w podręczniki na dwie grupy : niżej zdjęcie .. Opowiedz dalszą część historyjki komuś z rodziny.. BOCIAN SIEDZI NA JAJKACH.. Uzasadniaj swoje zdanie.. A konkretnie swoją wiedzę!Ułóż historyjkę obrazkową o bocianach.. W celu utrwalenia wytnij poniższą historyjkę obrazkową.. Dziś zamierzam bawić się z całą rodziną na podwórku, a wieczorem oglądać rodzinny film.. Zadania do wykonania w dniu 12 maja.wypożyczyłeś ją tak, jak prosiłam z biblioteki.. Odpowiedz na pytania po rosyjsku Ты хочешь хорошо говорить по-английски?kolejność zdarzeń-opowiedz, wskaż, ponumuruj • historyjki obrazkowe • pliki użytkownika ewamagdalena przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • historyjka drzewa.jpg, historyjka jabłko.jpgObejrzyj historyjkę obrazkową w podręczniku na s. 56-57 i opowiedz własnymi słowami wysłuchaną legendę.. - wykonaj kropkę ze s.77, dobierz zdania do poszczególnych częściponiedziałek 04.05.2020.. Obejrzyj historyjkę obrazkową w podręczniku na s. 56-57 i opowiedz własnymi słowami wysłuchaną legendę.. Naucz się śpiewać pierwszą zwrotkę i refren .2..

Obejrzyj historyjkę obrazkową elementarz s. 76.

WKLEJ OBRAZKI I ZDANIA DO ZESZYTU.1.. Obejrzyj obrazki i opowiedz historyjkę obrazkową.. II rozwinięcie: Co się wydarzyło?. Powiedz co wiesz na temat .. Pisownia nie z przymiotnikami.2.. Odpowiedz Usuń- Obejrzyj historyjkę obrazkową i opowiedz jak papuga Sylaba bawiła się w archeologa.. Będę też bawił się z moim pieskiem Rubim, on bardzo lubi kiedy ja go gonie a on ucieka.. Dlaczego taczka wywróciła się?. Pomieszaj ją, a następnie ułóż ją we właściwej kolejności.. Wymyśl imiona dla mamy i córki.. Z wierszyka R. Pisarskiego pt. "Litera" dowiesz się, które wyrazy zawsze piszemy wielką literą.. Zacznijcie od zadawania dzieciom pytań o to co widzą na obrazku (przedmioty, rośliny, zwierzęta, postaci) niech użyją, jak najwięcej rzeczowników.. Przykładowe rozwiązanie:(Poniżej przedstawione jest przykładowe opowiadanie na podstawie historyjki Odpowiedź na zadanie z Новый Диалог (Nowyj Dialog) 3.. Przez 2 dni przeczytaj ją, a następnie wykonaj zadania.. ).-zwróć uwagę na to, że opowiadanie składa się z trzech części.. Pomyśl co mogło wydarzyć się dalej.. Odpowiedz na pytanie 4 ze str. 60.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Obejrzyj historyjkę obrazkową i ją opowiedz .Wykorzystaj podane słownictwo.. Zadanie 1.. Napisz dwie linie liczby 19 w zeszycie od matematyki.. Jeśli czegoś nie dostrzegają spróbujcie naprowadzić ich wzrok na dany elementy, dajcie im czas na zastanowienie.Obejrzyj historyjkę obrazkową i przeczytaj zdania ze str. 60-61 w podręczniku..

Opowiedz historyjkę ponownie.

Dorosły zadaje dziecku pytania: Co robiły zajączki w domu?. Obejrzyj zdjęcia pszczół (prezentacja w załączniku).. Wykorzystaj podane słownictwo.. Obejrzyj obrazki i opowiedz historyjkę obrazkową.. Najlepiej na wieczór.. Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń str.65.. Odpowiedz na pytania pod tekstem1,2.. Dla ułatwienia są podkreślone.Opisz swój dzień uwzględniając godziny, o których wykonujesz te czynności.. Liczba 19 Rozwiąż ustnie zadania str.76 Podręcznik.. III zakończenie: Jak to się skończyło?Obejrzyj obrazki a następnie opowiedz historyjkę o rodzinie bocianów.. Co się stało z jajkami?. - opowiedz historyjkę, pomogą Ci w tym pytania nad obrazkami ( Kiedy i gdzie to się działo?. Spróbuj podpisać obrazki.. aby człowiek później mógł jeść słodki miodek.. Poproś Rodzica, aby przeczytał Ci nazwy ptaków.. Wykorzystaj podane słownictwo.. WYTNIJ OBRAZKI I ZDANIA Z KART 10 1 11.. Ćwiczenie twórcze dla dzieci 5-cio letnich.Temat dnia: Domek pszczół.. Zastosuj wyrażenia: .. Otwórz ćwiczenia z języka polskiego na stronie 63.Obejrzyj historyjkę obrazkową i ją opowiedz .. Wpisz do zeszytu zdanie :2.. -Ćwiczenia s. 23 zadania 5 i 6.. Sprawdź się!. Odegraj scenkę wymyśloną przez siebie przed królem.. Jak da sie zrobic to w paru zdaniach :) Spróbuj podzielić wyrażenia z ćw.. Podręcznik s. 56 i 57; Z wierszyka R. Pisarskiego pt. "Litera" dowiesz się, które wyrazy zawsze piszemy wielką literą..

Po gimnazjumObejrzyj historyjkę obrazkową i opowiedz, co się wydarzyło.

Posłuchaj i obejrzyj historyjkę obrazkową, a następnie spróbuj ja przeczytać.. Nie opowiadaj co dzieje się na obrazku, ale spróbuj ułożyć krótkie opowiadanie na temat tego, co się wydarzyło.. ZDANIA DOBIERZ JE DO ODPOWIEDNICH OBRAZKÓW.. Dzień dobry!. nawet nie wie, ile pyłku zebrać zdoła!. Możesz zacząć w ten sposób: Był wieczór.- obejrzyj historyjkę obrazkową.. Obejrzyj historyjkę obrazkową o prosiaczku na s. 74 P., przeczytaj tekst i odpowiedz ustnie na pytanie Wykonaj Ćwiczenia str.64 2.. Jak wyglądały kurczaczki, które wykluły się z jajek?. Wykorzystaj podane słownictwo i zastosuj czas prze… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Wypełnij metryczkę książki w karcie pracy na str. 50.. Pamiętaj, że opowiadanie składa się z 3 części: I wstęp: Kiedy i gdzie to się działo?. Dla ułatwienia są podkreślone.. JE OO O BOCIAN BUDUJE GNIAZDO.. Wyobraź sobie, że jesteś szewczykiem Dratewką, stoisz przed obliczem króla i proponujesz mu pomoc.. Odczytaj wyrazy z ramki Pomocne słowa.. Znajdziesz ją na stronach 64 - 65 w .Aby ułatwić dzieciom pracę, pokazujcie im obrazki pojedynczo.. nektar ją tu nęci, słońce ją tu woła.. - Przeczytaj wypowiedz pani Magdy kilka razy, a następnie i wpisz ją do zeszytu z języka polskiego.. Opowiedz, jak wygląda pszczoła, jak jest zbudowana, jakie ma kolory .. Obejrzyj historyjkę obrazkową w podręczniku na str. 46 i 47.. Jakich słów użyjesz?. Odpowiedz, co sięstało .. -Ćwiczenia s. 80 - 81 zadania B1, B2, B3, B4 i B5.. Ułóż zdania we słaściwej kolejności i odczytaj je jeszcze raz.. Wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt