Wymień wszystkich bohaterów felix net i nika

Pobierz

Nika jest sierotą, uznaje Felixa, Neta oraz ich rodziny za bardzo bliskich sobie ludzi.. Ma psa Cabana, z którym jest bardzo związany.Bohaterowie epizodyczni - charakterystyka • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Madame Josephine - wróżka; korpulentna pani po siedemdziesiątce, - pani Basia - właścicielka kawiarni Zbędne Kalorie, - pan Sobolak - sąsiad Bieleckich, dumny właściciel poloneza, - Jakub Rozner - minister spraw specjalnych,1.. Ojciec Felixa, wynalazca, opowiada o Gangu Niewidzialnych Ludzi, który okrada banki.. Magiczny sok "Siorb", po wypiciu którego zyskuje się nowe siły.. Felix pasjonuje się naukami ścisłymi, uwielbia wynalazki.Strony w kategorii "Wynalazki Felixa".. Spis treści 1 Postacie tytułowe 1.1 Felix Polon 1.2 Net Bielecki 1.3 Nika Mickiewicz 2 Inne ważne postacie 2.1 Manfred 2.2 Golem o imieniu Golem 2.3 Laura Poniatowska 3 Rodziny bohaterów 3.1 Rodzina Felixa10.. Ojciec chłopca jest wynalazcą.. Felix Polon - trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach.. Porównaj go ze szkołami znanymi ci z innych lektur lub filmów.. Przedstaw .Nauczyciele i pracownicy szkoły - charakterystyka • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im..

- profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.

8.3 Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów.. W jaki sposób złodzieje znikali po każdym napadzie?. 8 Charakterystyczni dla danej książki.. Gimnazjaliści spotykają gnoma w zamku na Kociej Skale.. Bohaterowie Główni: Felix Polon, Net Bielecki, Nika Mickiewicz Przedsta- wienie postaci Nika Mickiewicz Felix Polon Net Bielecki trzynastolatka, sierota, mieszkała w małym mieszkaniu w starej kamienicy, uczennica Gimnazjum imienia Stefana Kuszmińskiego w WarszawieA rozdział 3., pt. "Szkoła, w której straszy" jest na pograniczu delikatnego horroru.. Liczy on obecnie (2019) piętnaście części.Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi - bohaterowie.. Felix i Nika nie skomentowali jego przemyśleń.Pierwszy dzień w szkole Felix Polon przychodzi na rozpoczęcie roku będzie chodził do pierwszej klasy gimnazjum Po apelu nie wie do jakiej iść sali.Rafał Kosik, "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" - test z lektury.. - inni bohaterowie: pani Basia (właścicielka kawiarni), Madame Josephine (spirytystka), pan Sobola (sąsiad Felixa), pani Lucynka (sprzątaczka w banku), Hieronim Jasiński (kustosz w Zamku na Kociej Skale), Pedro - przyjaciel matki Neta, kierowca autokaru, gaździna, gazda, Jędrek (syn gospodarzy pensjonatu), córki gospodarzy pensjonatu, stary góral,Lista postaci z cyklu Felix, Net i Nika - lista postaci, występujących w serii Felix, Net i Nika polskiego pisarza Rafała Kosika ..

... Przyporządkuj powieściowe postaci do typów bohaterów.

Zobacz nas na ka.Nika zwróciła uwagę, że pod stołem leżał niedopałek papierosa.. 3.Kogo z rodziny Felixa Net i Nika poznali jako pierwszego?. Jego tata jest inżynierem - wynalazcą, konstruktorem, zaś mama - dyrektorem marketingu w bardzo dużym banku.. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - przeznaczona dla młodzieży powieść z gatunku science-fiction, autorstwa Rafała Kosika.Bohaterowie epizodyczni - charakterystyka • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Automatyczny zapach do toalety.. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwsza część cyklu o przygodach przyjaciół.. Obecnie jest uczniem Gimnazjum im.. Net, Felix i Nika odnajdują skarb ukryty przez niemieckich .Ruben, Marcel, Aurelia, Celina, Lucjan)), Juliusz Stokrotka, pan Sylwester, nauczyciele (np. pan Butler, pan Eftep, Ekierka), Bohaterowie epizodyczni: pani Lucynka (sprzątaczka w banku), pani Basia (z kawiarni), Hieronim Jasiński (przewodnik z zamku), madame Josephine, pan Sobolak, Stefan Krabski (przewodnik w ratuszu),6 Rodziny bohaterów.. Spis treściRodzice chłopców nie są idealni, często za dużo pracują, ale kochają się i zależy im na sobie..

Poniżej wyświetlono 30 spośród wszystkich 30 stron tej kategorii.któremu pomaga Nika, wykorzystując swoją niezwykłą zdolność.

5.Jaki tytuł miała książka którą pani Jola zachęciła swoich uczniów?. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Wiedza.. 8.4 Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności.. Opisz budynek gimnazjum, do którego uczęszczali Felix, Net i Nika.. "Trzymator" brudnych skarpet.. 28 grudnia 2020 11:24Wypracowania.. Pewnie jego rodzice zmienili mu imię, bo czemu nauczyciele zwracają sie do niego Net, a nie np. Konstanty (zakładając że to mogłoby być jego prawdziwe imie) Nika - Czytałam kiedyś na forum fanklubu FNiN, że są różne wersje jej imienia, Dominika, Monika i Weronika.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Uzasadnij, że lektura Felix, Net i Nika oraz Gang; wypracowanie-felix,net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi; Felix net nika; Jakie e są fantastyczne i realne wydarzeniaz lektury Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych; Wypracowanie Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi1.. Felix, Net i Nika są inteligentni i chętnie korzystają z różnych źródeł wiedzy.. Później odkrywają składzik, gdzie Marcel i Ruben zbierają ukradzione uczniom przedmioty i demaskują ich.Nika Mickiewicz to jedna z głównych bohaterów z książki pod tytułem ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi"..

Mieszka z rodzicami w domu na ...Charakterystyka jednego z głównych bohaterów powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".

Pistolet laserowy służący do odwracania uwagi przeciwnika.. Napisz opinię o produkcie: Felix, Net i Nika oraz .Register Now.. Urodziła się w lipcu lub sierpniu 1992 w Warszawie.. Zbadali go i był on świeży.. COS TAKIEGO TYPU MANFRED ITP. WSZYSCY BOHATEROWIE DAJE NAJJJ I 10 PKT!. Net chce pomóc Nice, która jest biedna.. Przyjaciele wybierają swoją kwaterę na szkolnym strychu.. Babcia Lusia opowiada o pierścionku, skradzionym przez Niemców.. Jak nazywał się szef gangu niewidzialnych ludzi?. Razem chcą stawić czoła złodziejom.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki.. Przyjaciele odkrywają ludzkie szczątki na strychu.. Mieszka i uczy się w Warszawie.. Wielofunkcyjny "jadacz".. Zapraszamy do oglądania.. NIE TYLKO LUDZIE ALE TAKŻE NP. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Artystyczne pudełko.Wyjaśnij tytuł rozdziału i rozszyfruj wszystkie tajemnice.. Net przypomniał sobie wtedy o Gangu Niewidzialnych Ludzi i zasugerował, że może Morten ich śledzi, poczeka aż odnajdą skarb; wtedy ich sprzątnie i zabierze kosztowności.. 8.5 Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek.Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.. - magister inżynier Juliusz Stokrotka - dyrektor gimnazjum; niski, pulchny, łysiejący mężczyzna o donośnym głosie; troszczy się o dobre imię szkoły, - Jolanta Chaber - polonistka, wychowawczyni klasy pierwszej "a"; młoda .Felix - Feliks Net - Nie wiadomo, sam autor powiedział, że nie wie jak nazywa się Net.. Felix, Net i Nika rozmawiają z duchami.. Dodaj odpowiedź+5 pkt.Felix jest szczupły, ma jasne włosy i piwne oczy.. Jaki wynalazek jako pierwszy Felix pokazał swoim przyjaciołom?. Syn dzieli jego pasję, doskonale zna urządzenia taty oraz potrafi z nich zrobić.Chłopiec poznaje Neta Bieleckiego i Nikę Mickiewicz.. - Madame Josephine - wróżka korpulentna pani po siedemdziesiątce.Felix Polon - bohater cyklu Rafała Kosika Felix, Net i Nika - ma 13 lat.. 6.W tym sezonie omawiamy pierwszą lektura dla szkół podstawowych: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Wszystkie te elementy upoważniają do tego, by powieść Kosika uznać za gatunek fantasy.. Wymień kilka zdarzeń należących do różnych wątków powieściowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt