Uzależnienia i ich skutki prezentacja

Pobierz

Trzeba umieć powiedzieć NIE, kiedy coś może szkodzić naszemu .Uzależnienia behawioralne, podobnie jak narkomania, alkoholizm czy uzależnienie od nikotyny, prowadzą do degradacji życia chorego niemal we wszystkich aspektach jego aktywności.. Nie wszystkie środki wywołujące uzależnienie są nielegalne, ale wszystkie mogą wywołać negatywne skutki.". W procesie tym można wyróżnić etapy:Skutki psychiczne - zaburzenia psychiczne i zachowania .. w zależności od stopnia ryzyka powstania uzależnienia w przypadku używania ich w celach innych niż medyczne.. Odkrywamy tajemnice zdrowia.. W zasadzie zauważalne skutki fizyczne są wynikiem nadużywania środków "chemicznych," jak alkohol czy narkotyki.Ustalić przyczyny i skutki uzależnień wśród młodzieży; .. W wyniku nagłegoZachowania Psychika Negatywne skutki nierozstawanie się ze swoim telefonem ciągłe sprawdzanie urządzenia i .. sięsmartfonem czy tabletem bez kontroli rodzicówi ich należytej uwagi, istnieje duże prawdopodobieństwo .. skutki i leczenie uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonu komórkowego.. Trudno jest jednak zagłębić się w szczegóły uzależnienia, określić, co w Internecie może być najgroźniejsze i jak się przed tym strzec.Dużą rolę w rozwoju ich uzależnienia odgrywają motywy społeczne.. Na zakończenie można wspomnieć jeszcze o takich uzależnieniach jak uzależnienie od smartfona, jedzenia, czy tzw. pracoholizm..

Uzależnienia i ich skutki by Alicja Moskiewicz.

"Kontroluję to, co robię.. Szczególnie niebezpieczne jest to, że wiele używek uzależnia, przez co nawet jeśli wiemy, że przyjmowanie ich jest szkodliwe dla naszego zdrowia albo nawet śmiertelnie niebezpieczne nie możemy się temu oprzeć.Uzależnienie to odczuwalny przez jednostkę nacisk zażywania określonych środków (naturalnych bądź sztucznych), które mogą wywoływać skutki niebezpiecznie dla zdrowia lub życia.. Cel ogólny: • Poznanie szkodliwego wpływu środków uzależniających na organizm człowieka.. Rodzaje uzależnień: psychiczne - jednostka ma wewnętrzne przekonanie o tym, że nie jest w stanie funkcjonować bez określonego środka- rozumienie zgubnych dla zdrowia skutków uzależnień i nałogów; - kształtowanie szacunku dla siebie i innych; Cele szczegółowe: Uczeń wie: - czym jest uzależnienie a czym nałóg; - jakie są najpowszechniejsze nałogi i uzależnienia; - jakie są przyczyny nałogów i uzależnień; - jakie są skutki nałogów i uzależnień;Współczesny rozwój elektroniki, polepszenie komfortu życia, a do tego życie w stresie i napięciu, to warunki, które sprzyjają wpadaniu w nałóg.. Uzależnienie u kobiet często współwystępuje z takimi zaburzeniami, jak depresja lub zespół obsesyjno-kompulsywny.. Prezi Team.UZALEŻNIEŃ I JAK ICH .. Z kolei dla kobiet picie alkoholu jest sposobem na radzenie sobie z lękami, przygnębieniem, stresami codziennego życia..

Profilaktyka i skutki uzależnień.

Skutki uzależnień są dwojakiego rodzaju: fizyczne i psychiczne, przy czym nie wszystkie uzależnienia mają widoczne skutki fizyczne, natomiast wszystkie powodują skutki psychiczne.. Uzależnienia od substancji chemicznych rozwijają się stopniowo.. Uzależnienie - nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji.. Uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na życie człowieka.. U kobiet te same skutki wywołuje już 35 do 40g alkoholu dziennie.Rodzaje narkotyków i ich działanie, Agata Pitucha.. Warszawa: Wydawnictwo Difin 2013.. Rodzaj napoju alkoholowego nie ma znaczenia - .. Temat w podręczniku: Uzależnienia są groźne.. Wyzwolić się od nałogu jest bardzo trudno, choć istnieje wiele sposobów .Ich działanie nie jest ograniczone jedynie do palaczy tytoniu, ale także dotyczy wszystkich tych osób, które przebywają w pomieszczeniach, gdzie występuje dym tytoniowy W skład papierosów wchodzi : kwas stearynowy, farba, kwas octowy, metan, kadm, toluen, tlenek węgla, butan, metanol, heksamina, nikotyna, arszenik i amoniak.Używki mogą być bardzo szkodliwe.. Skutki uzależnienia mogą być niebezpieczne dla zdrowia i nieść liczne ograniczenia w codziennym życiu..

Temat lekcji: Uzależnienia i ich skutki.

Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z ciągłym lub cyklicznym nadużywaniem alkoholu.. W taki sposób rozumują ludzie uzależnieni, niezdolni do rezygnacji z zażywania substancji lub wykonywania czynności, które pozwalają zapomnieć o codziennych trudnościach.Uzależnienie wywołuje nieodpartą chęć zażywania określonych środków bądź wykonywania określonych czynności.. Konsekwencje nałogu odczuwa nie tylko osoba uzależniona, ale także osoby z jej otoczenia.. Dział 6.. Prezentacja mało ciekawa, brak pewności siebie, brak przygotowania oraz własnej opinii: .. Skutki uzależnienia od leków OTC Nadmiernie i zbyt często przyjmowane dawki leków powodują przestrojenie czynności psychicznych i somatycznych organizmu.. Mogą zniszczyć zdrowie, a nawet spowodować zgon.. Substancje psychoaktywne, to takie, które oddziałują na centralny układ nerwowy, powodując zmiany nastroju, spostrzegania, świadomości i zachowania.Uzależnienie od narkotyków to jedna z chorób cywilizacyjnych współczesnego społeczeństwa.. Jej konsekwencje są różnorakie i dotyczą zarówno samych osób, przyjmujących niebezpieczne substancje, ich najbliższego otoczenia (rodziny i przyjaciół), a także całego społeczeństwa i jego funkcjonowania..

Współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zdrowie i sposoby radzenia sobie ...

Ćwiczenie 1b. (opcjonalnie zamiast 1a) Po obejrzeniu filmów uczniowie mogą pochylić się nad problemem wyjścia z uzależnień metodą metaplanu.Wpływ używek (alkohol, narkotyki, papierosy) za zdrowie i życie człowieka.. Do najczęstszych uzależnień należą: alkoholizm, nikotynizm, pracoholizm, narkomania, lekomania, pracoholizm, seksoholizm, hazard czy zaburzenia odżywiania.. Świadomość pewnych negatywnych zjawisk pozwala nam ich zwyczajnie unikać albo skutecznie im przeciwdziałać.. Środki odurzające- przykłady: • heroina, • kokaina, • metadon, • morfina, • opium,Prezentacja o uzależnieniach.. ISBN .W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko.. W każdej chwili mogę przestać, ale robię to, bo sprawia mi przyjemność.". Gdy uzależnienie jest słabe lub jest w początkowym stadium to zazwyczaj nie .Uzależnienie od Internetu Kontakty człowieka z maszyną, udział komputerów i Internetu będzie się w naszym życiu zwiększał - a wraz z nim rośnie groźba uzależnienia z nimi związanego.. Skutki spożywania alkoholu przez młodzież .Uzależnienia.. W języku potocznym termin "uzależnienie" jest stosowany głównie do osób, które nadużywają narkotyków ( narkomania ), leków ( lekomania ), alkoholu .Prezentacja programu PowerPoint Author: aro Last modified by .. Arial Narrow Arial Calibri Wingdings 2 Times New Roman Horyzont 1_Horyzont 2_Horyzont 3_Horyzont Współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi Slajd 2 Slajd 3 Slajd 4 Slajd 5 Slajd 6 Slajd 7 Slajd 8 Slajd 9 Slajd 10 Slajd 11 .Podobny podział uzależnień został przedstawiony przez Bohdana T. Woronowicza, który wymienia uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz zaburzenia nawyków i popędów.. Niepokojące są statystyki, które wskazują, że każdego roku dochodzi do coraz większej liczby przypadków popadania w nałogi.Uzależnienie to choroba.. Ludzie uzależniają się od tytoniu, alkoholu, substancji odurzających i psychotropowych, hazardu, seksu, nadmiernego lub niedostatecznego jedzenia oraz wielu innych czynników.. Najdotkliwsze szkody spotykają oczywiście osoby uzależnione od zażywania .Konspekt lekcji przyrody w klasie 4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt