Scharakteryzuj postacie z

Pobierz

Określ typ przyrody przedstawionej na płótnie.. Liceum .Arkadiusz Swidrygajłow to człowiek nie pierwszej już młodości, barczysty, z gęstą jasną brodą, dziwną twarzą przypominającą maskę.. Bardzo lubił wino i kochaj jeść.. Romansuje z kobietami, między innymi z Jagną.. Zapisz na zewnątrz konturu postaci, jak się zachowywał bohater,a wewnątrz - o jakich cechach świadczą te zachowania.. Bylica - Ojciec Hanki, bardzo ubogi.. Związek z przeciętną, choć bardzo go kochającą kobietą, szybko go nudzi.Zapoznaj się z ilustracją, a następnie wykonaj polecenia.. Oczy miał jakieś zbyt niebieskie, o spojrzeniu ciężkim i nieruchomym.Ona mu z kosza daje maliny, A on jej kwiatki do wianka; Pewnie kochankiem jest tej dziewczyny, Pewnie to jego kochanka.. Obraz Caspara Davida Friedricha "Skały kredowe na Rugii".. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt "Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.Sowa - charakterystyka • Dziady cz.II.. W wolnym czasie czyta reportaże oraz poznaje czeską kulturę.. Przydatność 75% .. Wygląda na osobę przeciętną, nie wybija się z otoczenia, ponieważ jest średniego wzrostu.Możemy znaleźć w nim dwie żeńskie postacie - Zosię, córkę Ewy Horeszkówny oraz jej opiekunkę, Telimenę.. Zinterpretuj ich alegoryczne znaczenie.. Wymień po jednym z przedstawicieli tych nurtów filozoficznych.. Był on wielkim gadułom, czasem mówił tak szybko, że nie zdawał sobie sprawy co powiedział..

Każdą noc prawie, o jednej porze, ... Scharakteryzuj i porównaj postacie Kaina i Abla.

4.Na obrazie dominuje: a) groza, b) cudownośc, c) wzruszenie, d) zadumaOczekuje współczucia od ludzi oraz zrozumienia jej trosk.Z tego powodu, chciałabym przybliżyć go w mojej pracy i skoncentrować się na charakterystyce jego osoby.. Czym różnią się od siebie ich postawy wobec natury?2)Za pomocą jakich środków poeta osiąga wrażenie przepastnej głębi?. Interesującym bohaterem epopei Pan Tadeusz był Gerwazy Rębajło.. Jakie wartości są najważniejsze dla każdego z bohaterów?. 2011-05-19 08:56:48; Scharakteryzuj postać Jana .Intrygant i złodziej, wyobcowany z gromady wiejskiej, nie pracuje na roli.. Kordian odczuwa apatię, nudę, niechęć do życia które według niego jest bezsensowne i pozbawione celu.. Ma dar jasnowidzenia Senator - okrutnik, który pragnie odzyskać przychylność cara.Wybierz i scharakteryzuj dwie najbarwniejsze postacie Pana Tadeusza.. Podziękuj Napisz do mnie.. Często zmyślał i koloryzował historie gdzie był i co robił.. Jaka relacja rysuje się pomiędzy naturą ,a człowiekiem.. W swojej pracy zawrzyj odpowiedzi na podane pytania: ściągaj 1 89% 37 głosów Świtezianka - okrutna, podstępna czy sprawiedliwa?. 38) Wyjaśnił pojęcie: barok, rokoko.. Nie bierzcie na serca, nie bierzcie .-poczucie wyższości, siły -kieruje sie pychą porównuje się do Boga, chce tak jak On mieć władze nad ludźmi -dumny Ks.Piotr: -posłuszny Bogu -wie, że tylko Bóg jest wszechmocny -ma świadomość tego że w stosunku do Boga jest 'prochem, niczem' -leży krzyżem -pokora, skrucha Zestawienie to obrazuje jak odmienne były te dwie postacie.Quasimodo - postać literacka, bohater powieści Victora Hugo Katedra Marii Panny w Paryżu..

a) Scharakteryzuj ukazane postacie oraz tło, na jakim zostały przedstawioneb) Wyjaśnij przekaz tej ilustracji.

Kobieta, która z małym dzieckiem przyszła prosić Pana o jałmużnę.. SCHARAKTERYZUJ POSTAĆ JUSTINA BIEBERA 2019-01-14 17:24:08; Opisz i scharakteryzuj postać z filmu 2011-01-11 18:23:50; Scharakteryzuj postać Romeo 2013-02-26 22:53:48; Scharakteryzuj postać pestki "Ten obcy" 2010-11-05 17:28:21; Wymyśl fantastyczną postać nazwij ją i scharakteryzuj.. .Kazimierz Michał Władysław Wiktor Pułaski herbu Ślepowron (ur. 4 marca [2] lub 6 marca [3] 1745 [1] [4] w Warszawie, zm. 11 października 1779 pod Savannah) - bohater walk o wolność dwóch narodów, polskiego i amerykańskiego [5], jeden z dowódców i marszałek konfederacji barskiej, generał i bohater wojny o niepodległość USA .Zadanie: scharakteryzuj postać zosi i telimeny 2 5 strony .. Co macie do czynienia z wrzawą wojenną, wy, których przepisy zakonne do samotności i milczenia przywołują?. 6 punktów plisss na jutro!. zadanie dodane 3 listopada 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .Scharakteryzuj postacie występujące w satyrze "Pijaństwo" na podstawie ich wypowiedzi.. Mateusz - Kawaler po trzydziestce.. Uzupełnij schemat w zeszycie.. Jaką mogą odgrywać rolę wobec odbiorcy obrazu?. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać jest to człowiek inteligentny.HRABIA HENRYK - MĄŻ Poznajemy go w chwili ślubu z Marią, ma on wtedy 21 lat..

Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.

Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Przeżywa także nieszczęśliwą miłość do Laury, kobiety starszej od niego, która lekceważy jego uczucie.Postacie pierwszoplanowe: Konrad - poeta, wizjoner, indywidualista i samotnik.. Zmarł jej mąż i nie miała środków do życia.. Strzelec - grzeszny, słaby czy lekkomyślny?. Bracia moi, ojcowi czcigodni i najmilsi!. Błąka się nad brzegami Styksu i narzeka na .37) Scharakteryzuj krótko postacie: Karol IX Sudermański, Karol X Gustaw, Fryderyk Wilhelm.. Bohaterowie ballady Adama Mickiewicza "Świtezianka" to postacie, które ciężko jednoznacznie ocenić.1.1 Mieszkańcy lub goście z Krakowa/Inteligencja 1.1.1 Pan Młody - Lucjan Rydel 1.1.2 Poeta - Kazimierz Tetmajer 1.1.3 Dziennikarz - Rudolf Starzewski 1.1.4 Gospodarz - Włodzimierz Tetmajer 1.1.5 Radczyni 1.1.6 Nos - cyganeria artystyczna Przybyszewskiego 1.1.7 Rachela - Pepa SingerScharakteryzuj ukazane postacie.. Był ubogim szlachcicem, ,, ostatnim z Horeszki dworzanów ''.. utożsamia się z przeżyciami ludu, jednocześnie ukazując w całej okazałości obraz życia na wsi: zarówno obrzędy, zabawy, jak również liczne spory towarzyszące na co dzień tej warstwie społecznej Polski przełomu XIX i XX wieku.Kordian - w I akcie jest to młody 15-letni chłopiec, cierpiący na "chorobę wieku", która w dramacie nosi miano "jaskółczego niepokoju"..

Ambroży - Prawie stuletni starzec, walczył w wojnie we Francji i Włoszech.Scharakteryzuj występujące we fragmencie postacie.

Bernard Rieux, to człowiek w wieku około 35 lat, a więc dojrzały i doświadczony, aczkolwiek nie stary.. Nauczyciel.. NA czym, wedle słów Mirzy, polega jej niebezpieczna moc?3)Wskaż te elementy sonetu "Droga nad przepaścią w Czufut-Kale", które nadająmu charakter sceny dramatycznej.Był on szczupłym mężczyzną średniego wzrostu oraz z podkręconym wąsikiem.. Była to dziwna twarz, jak maska: biała, rumiana, z mocno czerwonymi ustami, jasnoblond brodą i dosyć jeszcze gęstymi, jasnoblond włosami.. Plotkuje o bogach, zdradza ich tajemnice Zeusa, myśli , że jest równy bogów Olimpu.. Przedstawienie postaciScharakteryzuj Syzyfa.. Władysław Reymont w swojej powieści ?Chłopi?. 40) Przedstaw i scharakteryzuj najważniejsze cechy sztuki (malarstwo i rzeźba) baroku.scharakteryzuj dwie postacie Zemsty które zostały zestawione na zasadzie kontrastu podając przynajmniej trzy cechy każdej z nich oraz dwie cechy swój numer 1 postać numer 2 postać cechy Wspólna postać nr 1 .Scharakteryzuj postać Papkina z "Zemsty" Wg punktów: a)przedstawienie postaci b) .. Papkin ubiera się modnie, po francusku: w "krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki".. Dzwonnik z Notre-Dame, król karnawału roku 1482 i zabójca w afekcie swego opiekuna archidiakona jozajskiego Klaudiusza Frollo, uosobienie brzydoty i dobroci serca.. Magda - Żona kowala, córka Boryny z pierwszego małżeństwa.. Henryk jest wybitnie uzdolnionym poetą, ma przez to poczucie wyższości, pogardza innymi, ta pycha prowadzi go jednak do klęski, jaką w efekcie ponosi w życiu osobistym.. Question from @Just05 - Szkoła podstawowa - HistoriaScharakteryzuj i oceń bohaterów "Świtezianki".. 39) Wyjaśnij różnice między empiryzmem i racjonalizmem.. Natchnienie miewa o północy.. Nosi perukę z warkoczem, na niej trójkątny kapelusz z piórkiem, "pod pachą parę pistoletów", a przy boku szablę, którą nazywa Artemizą.. Ksiądz Piotr - bernardyn, cichy i pokorny sługa Boży.. Określ ich wzajemną relację.. Ale została przepędzona i zamarzła razem z dzieckiem na drodze.. Słynie wśród więzów z daru przewidywania przyszłych zdarzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt