Początki opozycji demokratycznej w polsce

Pobierz

Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna zmusiła władze do wprowadzenia podwyżek cen.. Zapisz w zeszycie notatkę: 1. a) Żołnierzy b) Milicję c) Studentów 2) Gdzie odbyły się największe strajki?. Wirtualnych lekcji historii ciąg dalszy.. Czerwiec 1976.. Czerwiec 1976r.. Początki władzy komunistów w Polsce.. Przeczytaj temat z podręcznika Wczoraj i dziś kl. 8 na str. 202 - 206.. POCZĄTKI OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ W POLSCE DRAFT.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. Część 2. a) Wybór papieża.. 2)Przypomnij wydarzenia z czerwca 1976 r. w oparciu o wiadomości z poprzedniej lekcji ze str. .. Kształtowanie się opozycji a. w 1977 r. Komitet Obrony Robotników przekształcił się w Komitet Samoobrony Społecznej "KOR" (KSS "KOR")Początki opozycji demokratycznej w Polsce Aleksandra Greszta Izabela Burek Bezpośrednią przyczyną protestu była zapowiedziana 24 czerwca 1976r.. Taka decyzja bardzo mocno wpływała na stan życia obywateli.. 4 maja 1989 r. 4 czerwca 1989 r. 4 lipca 1989 r. 4 sierpnia 1989 r.

4 maja 1989 r.

Początki opozycji demokratycznej w Polsce Click to edit text Czerwiec 1976r.. wg Paulmar2.prawda: 24 czerwca władze ogłosiły podwyżkę cen na podstawowe produkty spożywcze, cena mięsa wzrosła o 69 % ,a cukru o 100 %, w płocku, radomiu i ursusie doszło do demonstracji i strajków, w 1976 wprowadzono kartki żywnościowe na cukier, w maju 1977r..

).Historia 8 klasaTemat: Początkiopozycji demokratycznej w Polsce Podręcznikstr.

Jeżeli nie posiadasz podręcznika, możesz skorzystać z e-booka Nowej Ery, wystarczy zalogować .Temat: Początki opozycji demokratycznej w Polsce.. wiatr.. 1) Przepisz temat i datę dzisiejszej lekcji.. "Początki opozycji demokratycznej w Polsce", plik: zadania-do-tematu-1-poczatki-opozycji-demokratycznej-w-polsce.html (text/link) Wczoraj i dziś .. Rozpoczynamy kolejny dział: UPADEK KOMUNIZMU.. W sklepach brakowało podstawowych produktów.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .. Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Powstanie opozycji.Zadanie do tematu w klasach ósmych "Początki opozycji demokratycznej w Polsce" Krzyżówka wg Onkasia1 porządkowanie początki Porządkowanie wg U88008331 porządkowanie początki Porządkowanie wg U88008331 początki Połącz w pary wg Agnieszkamizera Początki średniowiecza Rysunek z opisami wg Karolinasternik Klasa 5 Początki średniowiecza SamolotLekcja historii dla klasy 807.04.2020r.. Ruchy te formułowały programy zasadniczych przemian politycznych, gospodarczych i społecznych.Temat : Początki opozycji demokratycznej w Polsce.. (czas realizacji: 1 godzina lekcyjna ) 1.. Część 1.. Przykładowo mięso miało zdrożeć o 69% aPOCZĄTKI OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ W POLSCE DRAFT..

Zagadnienia związane z tematem: ... - Rozwój opozycji - Papież w Polsce 2.

Jak nazywano system, w którym można było kupić tylko określoną ilość danego towaru na osobę?. a) Komitet Obrony Robotników b) Komitet Ochrony Robotników c) Komisja Obrony Robotników 2) Co wydarzyło się w czerwcu 1976 ?. POCZĄTEK OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ W POLSCE Wczerwcu 1976r.. doszło do zabójstwa studenta stanisława pyjasa, celem komitetu obrony robotników było …Początki opozycji demokratycznej w Polsce - Test 1) Kogo przeszkolono do walk z demonstrantami?. w Sejmie PRL przez premiera Piotra Jaroszewicza drastyczna podwyżka cen wielu artykułów żywnościowych (m.in. mięso i ryby - 69%, nabiał - 64%, ryż - 150%, cukier - 90%.. Czerwiec 76` W czerwcu 1976 roku wprowadzono podwyżki cen, w wyniku których rozpoczęły się strajki i manifestacje (Radom, Ursus, Płock).Przedstawisz okoliczności powstania opozycji Określisz cele i omówisz działalność Komitetu Obrony Robotników (KOR), Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCiO) Wyjaśnisz wpływ wyboru K. Wojtyły na papieża, na sytuację w Polsce Poznasz postaci: Jan Paweł II, Adam Michnik, Jacek Kuroń Zapamiętasz pojęcia - represje, amnestia, drugi obieg, SB,Powstanie opozycji: Czerwiec 1976 r. - wystąpienia robotnicze w Radomiu, Ursusie i Płocku Papież w Polsce - ROPCiO - Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, -WZZ - Wolne Związki Zawodowe, -drugi obieg - drukowanie nielegalnie książek, -Konfederacja Polski Niepodległej (KPN) pierwsa partia polityczna antykomunistyczna, -Ruch Młodej Polski (RMP),Poczatki opozycji demokratycznej w Polsce..

Copy of Krzyżówka do tematu w klasach ósmych "Początki opozycji demokratycznej w Polsce" Krzyżówka.

Dalej powstanie innych ugrupowań demokratyczno - opozycyjnych w PRL tego czasu.. Kryzys społeczno-gospodarczy w 1976 r. a. po pierwszych korzystnych latach rządówEdwarda Gierkasytuacja gospodarcza zaczęła się pogarszać.. b) Porozumienie w Szczecinie,Gdańsku i Jastrzębiu.. nastąpiły protesty robocze, tzw. "wydarzenia w Ursusie i Radomiu".. Temat będziemy realizować na 2 jednostkach lekcyjnych.. c) Wystąpienie Robotników przeciwko znacznym podwyżkom cen żywności.Przedstawiam wydarzenia czerwca 1976 roku, które zapoczątkowały powstanie Komitetu Obrony Robotników.. Doszło tam do starć demonstrantów z milicją, w których zginęły dwie osoby.. Następstwem wydarzeń radomskich było pojawienie się zorganizowanej opozycji.Mar 3, 2021Początki demokratycznej opozycji w Polsce Czerwiec 76` Zła polityka gospodarcza rządu Edwarda Gierka doprowadziła do kryzysu.. - wtorek Witajcie!. agastrzalka_58507.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Szkoły językowe i uczelnie .. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych .Początki opozycji demokratycznej w Polsce - Test 1) Co to jest KOR ?. PGR .Czerwiec 1976 roku Topic Powstanie opozycji Rozwój opozycji Papież w PolsceTemat : Początki opozycji demokratycznej w Polsce..

b. władze podjęły decyzję o znacznych podwyżkachcenna niektóre towaryPoczątki opozycji demokratycznej w Polsce.

C z e r w i e c 1976 - w ystąpienia robotników w czerwcu 1976 r. przeciwko znacznym podwyżkom cen żywności..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt