Szczegółowy quiz kamienie na szaniec

Pobierz

Część 3.. Natka.wiech 3 lata temu.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Część 2.. "Trenu XIX" Jana Kochanowskiego.Tadeusz Zawadzki - Zośka, Aleksy Dawidowski - Alek, Jan Bytnar - Rudy.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy .Kamienie na szaniec.. a) 1944r, Jan Kochanowski i na podstawie pamiętnika Zośki b) 1945r, Aleksander Kamińskie i na podstawie jego wyobraźni c) 1943r, Aleksander Kamiński i na podstawie pamiętnika Zośki d) 1943, Julian Tuwim .Test z lektury: "Kamienie na szaniec".. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Kamienie na szaniec - walka z okupantem.. Jak dobrze pamiętasz Stranger Things?. 1) W którym roku, przez kogo i na czego podstawie została napisana książka "Kamienie na szaniec"?. Super!Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. I nagle ten ich świat runął - rozpoczęła się wojna, więc muszą przyjąć wobec niej jakąś postawę.Kamienie na szaniec na egzaminie.. Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Kamienie na szaniec - opracowanie,Kamienie na szaniec - dokładne streszczenie..

Kamienie na szaniec.

Szukaj.. Nowe pokolenie Avengers!. 30 marca 1943 r. 25 marca 1943 r. 30 marca 1944 r. 25 marca 1944 r. 3 kwietnia 1961 r. 3 kwietnia 1962 r. Kalambury!Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" .. Masz świetny pomysł na quiz?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Część 1.. Część 2. .. Pomoc tel.. Tych trzech głównych bohaterów "Kamieni na szaniec" poznajemy, gdy dopiero wchodzą w życie.. Część 1.. Rozwiązanie.. Część 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Przekonaj się czy uważnie przeczytałeś/aś Kamienie na szaniec, a może tak jak ja wyszłaś/wyszedłeś poza książkę?. Skomentuj.. Pomyślne zdanie matury przez przyjaciół.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Wspólna wycieczka w Beskidy Śląskie.Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20; Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?. Opis młodzieży z warszawskiego harcerstwa.. Zgadnę, czy grasz w Coin Master!.

... Tytuł "Kamienie na szaniec" nawiązuje do.

Inteligentni, zdolni, ambitni, planowali podbić świat.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Skomentuj.. answer choices "Ody do młodości" Adama Mickiewicza.. Kogo wolisz?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Czytaj dalej.. Ilość pytań: 34 Rozwiązywany: 686821 razy.. Udostępnij.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" z odpowiedziami Podaj autora "Kamieni na szaniec".Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?Jakie .W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Quizy Os. .. Test wiedzy Kamienie na Szaniec.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Quiz "Kamienie na szaniec" - Test.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. c) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. kamilaszalkiewicz_25429.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander Kamieński 3. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Preview this quiz on Quizizz..

Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Kamienie na szaniec.

Test składa się z 12 pytań.. Książka jest prawdziwa w warstwie psychologicznej: "Młodzi, opisani w Kamieniach na szaniec są tacy, jacy byli naprawdę, mówią swymi własnymi słowami, dzielą się ….. Maciej Dawidowski.Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.1.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kamienie na szaniec na egzaminie.Szczegółowy plan wydarzeń "Kamieni na szaniec".. 2009-10-28 19:52:46; Odpowiedz na pytania odnośnie lektury " kamienie na szaniec ".. Quizy Os. .. Kamienie na szaniec~ test (TRUDNY) Jebany_Kwiat_Lotosu_15 5 miesięcy temu.. Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. poprzedni.. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Udostępnij.. Kamienie na szaniec to: a) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. 2010-10-09 16:45:38; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?. d) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Charakterystyka chłopców z zespołu "Buków": Alka, Rudego i Zośki..

Kamienie na szaniec Książka przypomina gawędę harcerską.

KAMIENIE NA SZANIEC TEST SPRAWDZAJCY WIADAMOŚCI sprawdzian kamienie na szaniec, sprawdziany testy, język polski test z kamienii na szaniec, Testy sprawdzające WARTOŚCI JAKIE ZAWIERA KSIĄŻKA KAMIENIE NA SZANIEC OBUZ OKUPOWANEJ WARSZAWY W OPARCIU O KAMIENIE NA .. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Rozwiązanie.. Jak nazywał się Rudy?. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Członkowie "Buków" na początku czerwca 1939 roku wyruszyli ostatni raz .Kamienie na szaniec - Test.. Oct 13, 2021Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).. Kiedy rozpoczyna się akcja utworu i w jakim miesiącu (Nie które zdjęcia nie są zgodne z opisami) Jakie są działania przeciw Niemcą małego sabotażu?Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Sprawdź, czy znasz tę lekturę na tyle, aby rozwiązać ten test!Test z "Kamienie Na Szaniec ".. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c .May 31, 2021Zbyt wcześnie na test?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt