Opis twarzy pana kleksa

Pobierz

Początkowo najbardziej dziwiła mnie okoliczność, że piegi te codziennie zmieniały swoje położenie: jednego dnia zdobiły noc pana Kleksa, nazajutrz znów przenosiły się na czoło po to, aby trzeciego dnia pojawić się na brodzie albo na szyi.Ma bujną czuprynę, która mieni się wszystkimi kolorami tęczy ,długą czarną brodę i pomarańczowe wąsy.Jego twarz jest upstrzona piegami,ponieważ pan Kleks uważa,że piegi świetnie działają na rozum i są lekarstwem na katar.W twarzy profesora wyróżnia się duży, bardzo ruchliwy nos,na który są założone srebrne okulary w kształcie roweru.Oczy pana Kleksa są małe i ruchliwe, jak dwa świderki.Bohater wygląda jak typowy dwunastolatek.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Głowę porasta gęsta, rozwichrzona czupryna.. Mieni się ona wszystkimi barwami tęczy.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Ma ogromną, bujną czuprynę, mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy, a jego twarz częściowo zasłania czarna jak smoła i zwichrzona broda.. Profesor jest niewysokim panem o trudnej do odgadnięcia wadze, stale .Opis postaci pana kleksa wypracowanie Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos,.. Pod nosem ma długie i.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy..

Na twarzy znajdują się niezliczone ilości piegów.

Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Przydatność 65% Charakterystyka Pana Kleksa.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki.. Pan Kleks jest średniego wzrostu ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby czy chudu, poprostu cały tonie w swoim ubraniu.Nosi szerokie spodnie które przypominają balon , aksamitną cytrynową kamizelkę zapinaną na szklane guziki,wysoki kołnierz i.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.. Uwagę przyciąga zwłaszcza jego ogromny, ruchliwy nos, na którym tkwią srebrne binokle (okulary bez uchwytów na uszy) w kształcie roweru.. Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.. Jest średniego wzrostu i jest szczupły.. Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczy i wspaniałą gęstą brodę, czarną jak smoła.Ambroży Kleks jest to bohater główny i tytułowy, nauczyciel i wychowawca chłopców z Akademii..

Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny.

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt;"Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Nos zajmował większą część twarzy nauczyciela, był bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku.Pan Kleks był średniego wzrostu i miał ogromną kolorową czuprynę w kolorach tęczy.Jego nos jest i zajmuje mu większośc twarzy,na nim ma też binokle koloru srebnego,a na twarzy kolorowe piegi.Oczy wyglądają jak dwa świderki.Pod nosem ma długie i sztywne wąsy.Pan Ambroży Kleks nosi bajeczne,kolorowe i o wiele za duże na niego ubrania.Zwykle składają się z długiego surduta koloru czekoladowego lub bordo,bardzo szerokich spodni,kamizelki barwy cytrynowej oraz sztywnego .Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Na twarzy ma mnóstwo kolorowych piegów, które jak zużyje daje szpakowi Mateuszowi do zjedzenia.Głowa pana Kleksa pokryta była ogromną czupryną, mieniącą się wszystkimi barwami tęczy, i okolona bujną zwichrzoną brodą, czarną jak smoła.. Charakterystyki .Opis pana Ambrożego Kleksa Przedstawiam Wam dyrektora i nauczyciela akademii, pana Ambrożego Kleksa..

Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny .

Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.Nie pamiętam, czy wspomniałem już o tym, że twarz pana Kleksa po prostu upstrzona jest piegami.. Głowa pana Kleksa jest owalna.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Pan Kleks jest postacią fantastyczną.Jego głowę zdobią kolorowe włosy,ma brodę,która kolorem przypomina smołę.Nos Pana Kleksa jest przekrzywiony w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.Oczy ma niewielkie,przykuwające uwagę.Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Jest średniego wzrostu.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę "A"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt