Pan tadeusz księga 4 test

Pobierz

Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. UWAGA!Pan Tadeusz, księgi I - III DRAFT.. Sprawd ź cofnij .W Soplicowie nastał ruch i poranne przygotowania do polowania.. 27/50 Ruiny zamku należą do.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6. .. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. "Pan Tadeusz" - test 1.. Tytuł księgi IV "Pana Tadeusza" brzmi: Preview this quiz on Quizizz.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.Podaj pełen tytuł lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Filmy.. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na polskę, historia chłopska, z 1811 i 1810 roku, we 10 księgach prozą.. Najnowsze Popularne.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz).. W ostatniej księdze Zosia i Tadeusz: wzięli ślub .. Kiedy otworzył oczy, zobaczył delikatną Zosię tańczącą przy kominku.. 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Rodu Horeszków.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Lew, czaro.Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że " Pan Tadeusz " nie jest Ci obcy.. Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, ile pamiętasz z książki.. Warto sprawdzić się, jak dobrze znasz ten utwór.. Udostępnij.. karaxxdd 10 miesięcy temu..

Pan Tadeusz, księga XI Test.

To play this quiz, please finish .Kiedy Tadeusz wszedł do swojego dawnego pokoju zobaczył.. Brakuje odpowiedzi .Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. Do swojej matki.. Twój miesiąc urodzenia zdradzi, czym oczarowuje.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. 26/50 Ile ksiąg ma Pan Tadeusz?. wg Paniodpolskiego1.. Sprawdź, ile wiesz!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Edit "Pan Tadeusz" - księga IV DRAFT.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. rozwiedli się .. fortepian, nuty, bałagan.. Kto okazał się księdzem Robakiem?. 28/50 Sędzia jest przywiązany do.Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. We 12 księgach wierszem.Klasy 7-8 - Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - test.. Test składa się z 15 pytań.. Udostępnij wynik: Facebook.. Gwarantujemy, że po tym powtórzeniu nie będziesz potrzebować dodatkowej pomocy przy nauce.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99.. Klasa 8 Polski.. Lektura: Pan Tadeusz; Epoka: Romantyzm; Autor: .Dlatego, że w przeszłości zabił Stolnika, czego w późniejszym czasie żałował i przeszedł wewnętrzną przemianę.. PAN TADEUSZ KSIĘGA 4 - PAN TADEUSZ KSIĘGA 4 - PAN TADEUSZ KSIĘGA 2 - PAN TADEUSZ KSIĘGA 3 - Pan Tadeusz księga 6 - Pan Tadeusz księga 7,8,9 ..

Pan Tadeusz, księga XII Test.

Rozwiąż test!Pan Tadeusz, księga V - Test.. "Pan Tadeusz" - odpowiesz na 12 pytań?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Wszyscy wyruszyli a on jest spóźniony.Copy and Edit.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Informacje.. Ponieważ objawił mu się Bóg i zgodnie z jego słowem wstąpił do zakonu.. Quizów w dziale: 6.. Określenie przysługujące zwykle jednemu eposowi w literaturze .. Tadeusz jednak jeszcze spał w łóżku pod oknem.. Treść.. Na stronie używamy cookies.. Rok w nazwie księgi to: 1912.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszAdam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" - quizy i testy z lektury.. 1) PODOPIECZNA TELIMENY a) ZOSIA b) SAD c) KAWALER d) WOJSKI 2) Z JEGO CÓRKĄ CHCIANO WYSWATAĆ TADEUSZA a) KLUCZYK b) CHŁODZIEC c) PODKOMORZY d) GŁÓG 3) TAK HRABIA ZOBACZYŁ ZOSIĘ - OGRODNICZKĘ a) WOJSKI b) HRABIA c) NIEDŻWIEDŻ d) SAD 4) ZACHWYCAŁ SIĘ OGRODNICZKĄ a) HRABIA b) ŁOWY c) TELIMENA d .Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Spłoszył ją poruszeniem się na łóżku i uciekła.. Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury 2021 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLabPan Tadeusz - test wiedzy.. Pan Tadeusz jako epopeja narodowa/epos narodowy - praca z kartą pracy..

Pan Tadeusz - księga 1.

zaręczyli się .. Odpowiedzi A i B są poprawne.. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?. Łącznie można uzyskać 28 pkt.test, heureza, poszukująca Formy pracy: samodzielna, zbiorowa Materiały: .. na jednej z lekcji uczniowie będą opowiadać treść wylosowanej księgi (losy .. 4. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury, dzięki której przyswoisz wszystkie podstawowe informacje o lekturze.. Do ukochanej kobiety.. Bo w przeszłości był agresywny i zabił Ewę, po czym nie mógł sobie wybaczyć i resztę życia spędził w zakonie.. Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Polski.. a) Był niski i biedny b) Był wdowcem c) Był bogatym blondynem 4 .. "Pan Tadeusz" księga 5.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. .PAN TADEUSZ KSIĘGA 3 - Test.. poleca 85% 1434 głosów.. Stopień trudności testu: b. trudny.. a) Kłótnia b) Sprzeczka c) Polowanie Telimeny 2) Telimena była: a) o kilka lat młodsza od Hrabiego b) rówieśniczką Hrabiego c) o kilka lat starsza od Hrabiego 3) Dlaczego Hrabia budził wątpliwości Telimeny?. Pan Tadeusz księgi 5-8. na skrzypcach.. K. Education.Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść..

Quiz "Pan Tadeusz" - księga IV.

Test składa się z 12 pytań.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej.. z koszyka wpatrywało się w niego pięć par kocich oczu.Pan Tadeusz księgi 5-8 Quiz - Quizizz.. wg Paniodpolskiego1.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w.. Życzę powodzenia!. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt