Przyjrzyj się uważnie obrazowi a następnie opisz przedstawiona na nim postać

Pobierz

- Na pierwszym planie widać kobietę z dzieckiem w otoczeniu maków.Wiele obrazów Aleksandra Gierymskiego obejrzeć można w Muzeum Narodowym w Warszawie.. jak wyglądają małżonkowie; jak zostało przedstawione wnętrze domu; o czym może świadczyc obecnośc komornika ?. jak zostało przedstawione wnętrze domu.. 2 strona 66.. Dla brata namalował statek piracki.. Wysoko nad statkiem fruwały mewy.. Opisz je w zeszycie, a następnie wskaż podobieństwa i różnice w zastosowaniu przez obydwu artystów języka sztuki.. - Przedstawiona na ilustracji postać to aktor, zajmujący się odgrywaniem ról na scenie.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.. W prawym dolnym rogu zadania umieszczony jest klawisz "Sprawdź" służący sprawdzeniu poprawności jego wykonania.Przyjrzyj się uważnie fotografii a następnie zakreśl właściwą odpowiedź spośród podanych A.. Na pierwszym planie widać postać generała, który dowodził obroną stolicy.. B).Przyjrzyj się uważnie dziełom sztuki.. about 11 years ago Język Polski Szkoła podstawowa.. Następnie poproś uczniów, by najpierw w grupach, a potem na forum klasy opisali sytuacje przedstawione na zdjęciach według następującego schematu: Przyjrzyj się uważnie znajdującym się tam osobom i omów ich zachowanie.. o czym może świadczyc obecnośc komornika ?Przyjrzyj się obrazowi Portret Stephy Langui Portret Stephy Langui (1961) Rene Magritte'a, a następnie wykonaj polecenia: Ćwiczenie 12.1 Wymyśl dialog, który mogliby prowadzić ze sobą bohaterowie ukazani w tym dziele: kobieta i kamień.1..

Przyjrzyj się uważnie przedstawionym dziełom.

Śmiało użyj swojej wyobraźni - nie ma tu złych odpowiedzi.3.. Teraz wysłuchaj nagrania nr 37 i spróbuj rozpoznać niemieckie nazwy czynności, które dzieci wykonują w czasie wolnym.. Opisz obraz według wskazówek: Pisząc opis obrazu, pamiętaj o trójdzielnej kompozycji pracy i akapitach:Przyjrzyj się obrazowi "Nie przeszkadzać", który namalowała Rebecca Campbell - podręcznik, strona 243.. Skorzystaj z Internetu i spróbuj zinterpretować, opisać ten obraz .. b) Wskaż na obrazie przedstawione poniżej fragmenty i wyjaśnij :1.Przedstawienie postaci .. Potrafisz się nim posługiwać by przekazać określone treści dotyczące różnych dzieł.. Zastanów się i powiedz, co wyraża mowa ciała obydwu przedstawionych na nim postaci.. Author: Użytkownik systemu Windows Created Date: 4/20/2020 2:07:17 PM Title:Zadanie.. a) Uporządkuj informacje o rozplanowaniu poszczególnych elementów w dziele.. Napisz, do którego powstania, nawiązuje autor obrazu?. 2 Paweł ma wielki talent.. Poniżej widzisz najsłynniejsze z nich.. Był to: a) Tadeusz Kościuszko b) Józef Poniatowski c) Józef Sowiński d) Romuald Traugutt.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Przyjrzyj sie uważnie obrazowi a nastepnie opisz przedstawiona na nim postac uwzglednij szczegóły wygladu głowe.włosy.oczy nos usta uszy policzki rece sukienkePrzyjrzyj się uważnie obrazowi..

Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.

Kim są?. Sporządź notatkę w formie schematu (ćw.. obrazu: To obraz który stworzył Georges de La Tour około 1640 r. Przedstawia Marię w chwili nawrócenia, patrząc w lustro.Askly | opisz obraz 1. przyjżyj sie obrazowi Wiliama.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .Zadanie 5. Przyjrzyj się uważnie obrazowi H. Verneta pt. "Polski Prometeusz".. Na ilustracji jest aktor grający określone role w przedstawieniach teatralnych.. 3 str.71 w zeszycie ćwiczeń.• Przyjrzyj się uważnie obrazowi autorstwa Carracciego "Domine, quo vadis", ilustrującemu moment spotkania Chrystusa i św. Piotra na drodze z Rzymu, który opisują apokryfy i Sienkiewicz w ostatniej scenie powieści.. Podziel się swoimi wrażeniami po obejrzeniu obrazu.. jak wyglądają małżonkowie.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). Co robią?Przyjrzyj się dokładnie obrazowi "Czworo przyjaciół" na stronie 248 w podręczniku.. Na obu obrazach przedstawiona jest ta sama postać w dokładnie w tej samej pozie.1 answer.. - Rodzaj obuwia noszony przez aktorów w starożytnej Grecji to koturny .Język polski..

Następnie opisz przedstawioną na nim sytuację.

Nazwa powstania …………………………………………………………………………….cheris 2011-03-23 15:24:42 UTC #1. opisz obraz 1. przyjżyj sie obrazowi Wiliama Hogartha Przy Sniadaniu i na podstawie informacji z ramki opisz przedstawiona na nim sytuacje.. Zawartość strony.. Opisz je w zeszycie, a nastepnie wskaż podobieństwa i różnice w zastosowaniu przez obydwu artystów języka sztuki.. a) odpowiedz na pytania.. Co na nim widzisz?. Odpowiedz pisemnie na pytania postawione w zadaniach 1 i 2.. • Co oznacza tytuł dzieła?. b) Napisz, jak nazywa się rodzaj obuwia, które nosi ukazana postać .. Zapoznaj się z informacjami na str.160 i napisz, kogo nazywamy żołnierzami niezłomnymi (wyklętymi) Przeczytaj informacje w podręczniku o Witoldzie Pileckim i Danucie Siedzikównie, a następnie wykonaj zad.. Zastosuj róźne spójniki.Polecenie do zadania brzmi: "Przyjrzyj się uważnie autoportretom Rembrandta, a następnie do każdej reprodukcji dopasuj rok powstania obrazu i jego krótki opis".. - Przedstawiona na ilustracji postać to aktor, zajmujący się odgrywaniem ról na scenie.. l/ł]o [p_a/l .Przyjrzyj się mapce na str.159 w podręczniku..

Przyjrzyj się obrazowi ze str. 97, a następnie wykonaj polecenia ( w zeszycie).

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści .Następnie wykonaj polecenia.. • Co czujesz patrząc na przestrzeń przedstawioną na obrazie?. Obraz przedstawia obronę Warszawy.. Rozwiązanie zadania: zad.. Przyjrzyj się uważnie napisom i dorysuj literom brakujące elementy, tak żeby powstały wyrazy.. b) Napisz, jak nazywa się rodzaj.. Otwórz podręcznik na stronie 69 i przyjrzyj się uważnie ilustracji.. "Słońce lało się blaskami zza krawędzi obrazu, obrzeżając świetlnymi pasami figurę, której cień zimny .1 Przeczytaj uważnie zdania i otocz pętlą rysunek Pawła.. Swoje wrażenia zapisz w zeszycie w postaci krótkiej notatki.Język sztuki nie jest już Ci obcy.. Maluje ładne obrazki.. b) Napisz, jak nazywa się rodzaj obuwia, które nosi ukazana postać.Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.na nich zdania: 351# 4ô5%)!). Powiedz po polsku, co dzieci robią w czasie wolnym.. 3. Przyjrzyj się rysunkom na str. 70 i rozpoznaj przedstawione na nich nazwy czynności.Podziel uczniów na pięć grup i każdej z nich daj jedną fotografię(załączniki 15-20).. • Jakie dostrzegasz elementy kojarzące Ci się z wolnością?. Przyjrzyj się im uważnie, a następnie zdecyduj, który z opisów odnosi się do którego z obrazów.. 5. Przyjrzyj się ilustracjom A i B i wykonaj polecenia.. b) Zastanów się i napisz, dlaczego ta czapka została wykorzystana przez przywódców rewolucji francuskiej (il.. a) Dopasuj do każdej cyfry rzymskiej.Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd.. Opisz symbole przedstawione na obrazie.. a) Odpowiedz, czym zajmowała się przedstawiona postać w starożytnej Grecji .. Przyjrzyj się obrazowi Yvonne Delvo "Wtargnięcie" i zastanów się: • Jaka została na nim przedstawiona sytuacja?. a) Napisz, jak się nazywała i czego symbolem była przedstawiona na nich czapka.. Dokończ kolorowanie słoiczków zgodnie z kodem.. Informacje dot.. a) odpowiedz na pytania.. Nowa Era.. Prawidłowe odpowiedzi należy wybrać z listy rozwijalnej.. Przyjrzyj się uważnie obrazom poniżej, a następnie wskaż, które zdania są prawdziwe, a które fałszywe: To różne zdjęcia tego samego obrazu.. Widoczne są różnice, np. kolory na drugim obrazie są wyraźnie mniej stonowane.. Wybrany uczeń zapisuje na tablicy spostrzeżenia kolegów i koleżanek, tworząc w ten sposób ranking (dopisując plusy, gdy ta sama odpowiedź pojawi się po raz kolejny).. opisz obraz 1. przyjżyj sie obrazowi Wiliama Hogartha Przy Sniadaniu i na podstawie informacji z ramki opisz przedstawiona na nim sytuacje.. Jaki efekt uzyskał malarz dawny, a jakie wrażenie wywołuje praca współczesna?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt