Opowieści z narnii karta pracy nr 2

Pobierz

"Opowieści z Narnii" to jedna z tych lektur, które uczniowie znają, bo albo ją przeczytali albo zobaczyli film.. Ukrycie się czwórki dzieci w szafie i przejście do Narnii 8.. "Opowieści z Narnii.. Wizyta Łucji w szafie i przejście do Narnii 4.. Zapraszam Cię do wspólnej podróży po fantastycznej krainie pełnej .Lektura : Opowieści z Narnii.. Lew, Czarownica i stara szafa"Gdy któryś z graczy zatrzyma się na polu oznaczonym cyfrą 9, wówczas wraca na start.. S. Lewi s "Katarynka" Bolesław Prus "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz "Mikołajek" Rene Goscinny, J. J. Sempe "Marzenie" Joanna Kulmowa .. Karta pracy - sprawozdanie z wydarzenia; Karta pracy - reportaż .Karta pracy - kl. V d, V f Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Uwaga!. Lew, Czarownica i stara szafa" to lektura sugerowana dla klasy 4 lub 5.. Dzielenie się wrażeniami z obejrzanego filmu.. Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. Lew, Czarownica i Stara Szafa".. Lew, Czarownica i stara szafa.. Wyszukanie cytatów dotyczących czasu i miejsca wydarzeń.. Lew, Czarownica i stara szafa".. Dlaczego?. Lew, czarownica i stara szafa.Opowieści z Narnii - kartkówka.. Paulina Sobczak.. Odpowiedzi na pytania: a) Co najbardziej zainteresowało cię w książce?. Na następnej karcie pracy umieścimy uzupełniony schemat dotyczący świata przedstawionego.. Podsumowanie wiedzy o lekturze..

Wykonanie karty pracy nr 1.

Uczniowie klasy 5c omówili lekturę "Opowieści z Narnii.. b) Czy chciałbyś się znaleźć w świecie opisanym w Opowieściach z Narnii ?. Obiad u państwa Bobrów 10.Test znajomości "Opowieści z Narnii" C. poleca 80% 9934 głosów.. Synonimy- wyrazy bliskoznaczne do wyrazu prezent.. Rozmowa z uczniami na temat ich wrażeń po przeczytaniu lektury.. Ustawianie w kolejności.. Spotkanie z Tumnusem w Narnii.. Projekt czytelniczy klasy 5a.. Wymień imiona rodzeństwa od najstarszego do najmłodszego.. Warto wykorzystać podczas jej omawiania odkrzesłowić uczniów i zaproponować np.wykonanie makiety szafy.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .Plik Opowieści z Narnii piszemy zaproszenie.doc na koncie użytkownika Shakma • folder Karty pracy • Data dodania: 15 lut 2010Scenariusze_Narnia.doc.. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. Temat : Dlaczego w Narnii nie było Bożego Narodzenia?. Odkrycie tajemniczej krainy przez Edmunda 6. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. był z wizytą u państwa Bobrów.. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach", którą wykonuje się na dany temat, w określonej formie, ale materiały i sposób wykonania jest dowolny.. Przygoda Łucji w szafie.. Dodatkowo uczniowie mogą obejrzeć ekranizację lektury, jak i skorzytać ze strony .. Lew, Czarownica i stara szafa.. 7 zasad życia według Leonarda da Vinci, czyli ciekawość pierwszym krokiem do twórczości.Scenariusze zajęć, zabawy, kolorowanki..

karta pracy nr 2.

Lew, Czarownica i stara szafa.. ,,Opowieści z Narni'' Labirynt.. Można je wykorzystywać w działaniach ogólnorozwojowych, do kształcenia dziecięcej wyobraźni, rozwijania umiejętności pracy w grupie, poznawania zasad rządzących światem a przede wszystkim - do dobrej zabawy!. Niedowierzanie rodzeństwa w opowieść Łucji.. Opis przedmiotu- informacje na temat prezentów, jakie otrzymali bohaterowie lektury.. Istnieje podział na błędy gramatyczne (w tym fleksyjne i składniowe), leksykalne (w tym znaczeniowe i fonetyczne), frazeologiczne, stylistyczne, ortograficzne i interpunkcyjne.. Wygrywa ten z graczy, który pierwszy dotrze do mety.. Przybycie dzieci do domu profesora.. Spotkanie z faunem Tumnusem 5. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. Wędrówka do pieczary Tumnusa 9.. Opowieści z Narni Rysunek z opisami.. Filmy.. Na granicy tych dwóch światów stoi latarnia.Łucji wydawało się, że przebywała w Narnii… Po wyjściu z szafy okazało się, że… W magicznej krainie rodzeństwo rządziło… Gdy powrócili z Narnii do pokoju, minęło… 2.. Opis postaci.. Autorem książki jest C.. Wejście czwórki rodzeństwa do Narnii .Opowieści z Narni rodziały 6. i 7.. Cykl lekcji poświęcony omówieniu lektury: Opowieści z Narnii.. Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski Opowieści z Narnii.. Wizyta w Narnii Łucji i Edmunda.. Przyniesione do szkoły pudełka zamieniły się w szafy prowadzące do Narnii..

Siedem opowieści z Narni.

BŁĘDY JĘZYKOWE- przykłady.Plan wydarzeń "Opowieści z Narnii.. Będziesz mogła /mógł sprawdzić, czy wszystko poprawnie uzupełniłaś/-eś.. 4.Szkoła podstawowa IV-VIII - Publikacje nauczycieli.. Treść.. Lew, Czarownica i stara szafa.. Noc w szkole.. Lew, zarownica i stara szafa" istnieją dwa równoległe światy - realistyczny i fantastyczny.. a) dwoje, b) troje c) czworo.. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««.. Redagowanie ustnej wypowiedzi zachęcającej do obejrzenia filmu.. Omówienie podobieństw i różnic między książką a filmem.. Czas i miejsce zdarzeń (przerysuj i uzupełnij tabelę w zeszycie lub wydrukuj i wklej).. Wyparcie się pobytu w Narnii przez brata Łucji.. Zwiedzanie domu i zabawa w chowanego 3.. 2.Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1.. Pytania znajdują się poniżej: karta nr 1. karta nr 2. karta nr 3. karta nr 4. karta nr 5. karta nr 6. karta nr 7Lektura : Opowieści z Narnii.. Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Strzałkowo.. Scenariusze zajęć, zabawy, kolorowanki są idealnym wsparciem podczas zabawy i pracy z dziećmi.. 5.Statut Szkoły Podstawowej nr 2 im.. Lew, Czarownica i stara szafa" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1, plik: -opowiesci-z-narnii-lew-czarownica-i-stara-szafa-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Opowieść z Narnii..

... poszedł do pracy.

Władysława Broniewskiego .. Własne wyobrażenie Świętego Mikołaja.. "Dom był pełen zakamarków i niespodzianek…".. "Nigdy jeszcze nie widziała tak miłego domu…".• karta pracy nr 81 Przebieg lekcji: 1.Przeczytanie fragmentu powieści Clive'a Staplesa Lewisa (podręcznik, s. 293-295).. Ile było rodzeństwa?. Wymienienie bohaterów.1.Przybycie trójki dzieci z Londynu do domu profesora 2.. Pierwsze wejście Łucji do wielkiej szafy.. Można też spróbować przygotować lekturę w pudełku.Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku:2. został aresztowany.. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. Rozmowa Edmunda z Królową Narnii.. był w szpitalu .. Rozmowa z Białą Czarownica 7.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s."Latarnik" Henryk Sienkiewic z "Opowieści z Narnii" C.. Niezwykle urokliwe wytwory pracy uczniów, oprócz przedmiotów związanych z lekturą, zawierają .. "Opowieści z Narnii.. Zadanie dodatkowe: Zapoznaj się z frazeologizmami związanymi z wyobraźnią:Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (reż. Andrew Adamson, 2005), Piotruś i .. Katarzyna Ryrych Koniec świata nr 13* Barbara Kosmowska Kolorowy szalik Irena Landau Ostatnie piętro .. zostały przygotowane scenariusze i karty pracy.Ćwiczenia: OPOWIEŚCI Z NARNII.. 2.Rodzaje błędów językowych rozróżniamy ze względu na zakres normy, której uchybia określony element językowy.. Wskazówka: Korzystnie byłoby na wcześniejszej lekcji zapoznać uczniów bądź przypomnieć im zasady .. Na pewno jedną z piękniejszych lektur zaplanowanych na ten rok jest książka C.S. Lewisa Opowieści z Narnii.. W powieści "Opowieści z Narnii.. "Opowieści z Narnii.. Wskazanie, że opowieść rozgrywa się w dwóch różnych światach - wykonanie 1. zadania z karty pracy.. Uczniowie starają się również powiedzieć jaka mimika ,gestykulacja i uczucia towarzyszyły wówczas bohaterom, jak zostało to ukazane w filmie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt