Wiersz lokomotywa po śląsku

Pobierz

ten boroczek podzioł swoje brele.. Potym wagony podopinali I całym szwongym kajś pojechali.. Opublikowany: 25 lis 2013.. W piyrszym siedziały se dwa Hanysy Jeden kudłaty, a drugi łysy, Prawie do siebie niy godali, Bo się do kupy jeszcze niy znali.Kategoria: Wiersze po śląsku.. Potym wagony podopinali I całym szwongym kajś pojechali.. Szuko w galotach, szaket obmacuje, Obaloszczewiki, psińco znajduje.. W rejonie .Lokomotywa Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa - Tłusta oliwa.. Inspiracją do zabawy jest wiersz "Lokomotywa" przetłumaczony na język śląski.. Data pojawienia się.. W piyrwszym siedziały se dwa Hanysy, Jedyn kudłaty, a drugi łysy, Prawie do siebie nic niy godali, Bo sie do kupy jeszcze niy znali.Tym razem książka została jednak uzupełniona o dodatkowe tłumaczenia w 3 językach, dlatego teraz można czytać ,,Lokomotywę" także po śląsku, kaszubsku oraz góralsku.. Jest na banhowie ciynszko maszyna Rubo jak kachlok - niy limuzyna Stoji i dycho, parsko i zipie, A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.. Wystawa to autentyczny pociąg złożony z lokomotywy parowej (OKi2-27) oraz 5 wagonów towarowych zainspirowany wierszem Lokomotywa Juliana Tuwima.Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat.. W piyrszym siedziały se dwa Hanysy Jeden kudłaty, a drugi łysy,Lokomotywa (po śląsku) 25 kwietnia 2013 ~ admin Jest na banhowie ciynszko maszyna, Rubo jak kachlok - niy limuzyna, Stoji i dycho, parsko i zipie, A hajer jeszcze wongiel w nia sypie..

Początek "Lokomotywy" Juliana Tuwima po śląsku.

To pierwsze takie wielogwarowe zestawienia na polskim rynku wydawniczym.. Kurzi i kurzi, dmucho i dmucho, Nawet jednymu chopu we ucho!. Na ślonsko godka przełonaczoł Marek Szołtysek".. Uch - jak gorąco!. Przekładu śląskiego podjął się pisarz, dziennikarz i historyk - Marek Szołtysek.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Otwarcie wystawy nastąpi w Międzynarodowy Dzień Dziecka o godz. 9:30 w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.. Potym wagony podopinali I calym szfongym kajs pojechali.. Jest na banhowie ciynszko maszyna Rubo jak kachlok - niy limuzyna Stoji i dycho, parsko i zipie, A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.. Uff - jak gorąco!. Są utrudnienia - RMF24.pl - Opóźnione są wszystkie pociągi jeżdżące na główną trasą kolejową w Śląskiem - z Gliwic do Częstochowy.. Ilustracje zachowano takie jak w oryginalne, czyli autorstwa Levitta-Hima.Wiersze z dzieciństwa po śląsku "Pan Hilary" Loto, tyro pan Hilary.. - Ale najbardziej zadowolony jestem z tłumaczenia wiersza o pstryczku - elektryczku - opowiada Szołtysek.. ", "Ptasie radio", "Bambo" czy "Idzie Grześ"..

»Nojpiykniyjsze wierszowanki dlo dziecek«.

Wiersz znalazł się w książce "Julian Tuwim.. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: Buch - jak gorąco!. To pierwsze takie wielogwarowe zestawienia na polskim rynku wydawniczym.W ramach warsztatów uczestnicy poznają słowa w języku śląskim, dowiedzą się więcej o Tuwimie oraz zainspirują się do zabaw z tekstem wiersza.. Warsztaty we wtorek, 6 października o godz. 11:00 na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej.. Tekst na śląski przełożył Marek .Po śląsku "Słoń Trąbalski" to "Elefant Trompeta" a Grześ, który idzie przez wieś, nazywa się Gregor i "ciśnie do Piekor".. Przekładów dokonali trzej autorzy - Kaszub, Góral i Ślązok.Książka - Lokomotywa Tuwima po śląsku, po góralsku, po kaszubsku i po polsku , to nowość wydawnicza, w której są najnowsze tłumaczenia wiersza Lokomotywa Juliana Tuwima.. - Udało mi się w nim nagromadzić sporo śląskiego słownictwa technicznego.. Przekładów dokonali trzej autorzy - Kaszub, Góral i Ślązok.. Bajzel w szranku i w byfyju.Książka - "Lokomotywa Tuwima po śląsku, po góralsku, po kaszubsku i po polsku" , to wyjątkowa pozycja w której są najnowsze tłumaczenia wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima.. Tłumaczenie na kaszubski przygotował Tomasz Fopke - poeta, kompozytor i animator kultury.. 2019.12.04. siążka - Lokomotywa Tuwima po śląsku, po góralsku, po kaszubsku i po polsku , to nowość wydawnicza, w której są najnowsze tłumaczenia wiersza Lokomotywa Juliana Tuwima..

Teksty > Śmieszne teksty > Lokomotywa / po śląsku: Lokomotywa!

W piyrszym siedziały se dwa Hanysy Jeden kudłaty, a drugi łysy, Prawie do siebie niy godali,W tomikach znalazło się 20 wierszy poety, wśród nich "Lokomotywa", "Słoń Trąbalski", "Zosia-Samosia", "Pstryk!. To pierwsze takie wielogwarowe zestawienia na polskim rynku wydawniczym.Tuwim dla dzieci po kaszubsku i śląsku.. Szuko w galotach, szaket obmacuje, Obalo szczewiki, psińco znajduje.. Like this: Like Loading.Lokomotywa po Śląsku Jest na banhowie ciynszko maszyna, Rubo jak kachlok - niy limuzyna, Stoji i dycho, parsko i zipie, A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.. Już ledwo sapie, już ledwo zipie, A jeszcze palacz węgiel w nią sypie.. "kurde" - ryczy -"kurde bele!. Potym wagony podopinali I całym szwongym kajś pojechali.. Na dekel mu piere Bo kajś ten boroczekpodzioł swoje brele.. Ktoś mi rombnołmoje brele!". Wydarzenie odbędzie się 6 października o godz. 11.00 na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki .Lokomotywa Tuwima po śląsku, po góralsku, po kaszubsku i po polsku , to nowość wydawnicza, w której są najnowsze tłumaczenia wiersza Lokomotywa Juliana Tuwima.. Potym wagony podopinali I całym szfongym kajś pojechali.. To pies, to hazok, ciepoł w nich ryczkami, Gupioł i turpioł i durś trzaskoł drzwierzami..

Inspiracją do zabawy jest wiersz "lokomotywa" przetłumaczony na język śląski.

Wywraco leżanka i pod niom filuje,UWE I WILI - PAWEŁ I GAWEŁ PO ŚLĄSKU Uwe i Wili w jednyj stali wili, Uwe na wierchu, a Wili na dole.. Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?. A kiedy szczykać zaczął z pas - patronów, To dymu połno było w cołkim domuWiersz "Lokomotywa" po śląsku Lokomotywa!. Przekładów dokonali trzej autorzy - Kaszub, Góral i Ślązok.. W tomikach znalazło się 20 wierszy poety, wśród nich najsłynniejsze: "Lokomotywa", "Słoń .Co to?. Puff - jak gorąco!. #dla dzieci.. Przekładów dokonali trzej autorzy - Kaszub, Góral i Ślązok.. Wagony do niej podoczepialiŚląskie korusia08 zapytał(a) 15.03.2013 o 18:39 Potrzebuję dość długiego wiersza, oczywiście po śląsku, który nawiązuje albo do wiersza Lokomotywa (stoi na stacji lokomotywa) lub do ody do krepla- czyli wiersz o czymś słodkim.Brzechwa po śląsku - REWELACJA!. Jest na banhowie ciynszko maszyna Rubo jak kachlok - niy limuzyna Stoji i dycho, parsko i zipie, A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.. W piyrwszym siedzialy se dwa Hanysy, Jedyn kudlaty, a drugi lysy, Prawie do siebie nic niy godali,"Lokomotywa" po śląsku 32,290 views Nov 21, 2013 108 Dislike Share Save Wydawnictwo Oskar 95 subscribers Subscribe "Nojpiykniyjsze wierszowanki dlo dziecek" Julian Tuwim w śląskim przekładzie Marka.Lokomotywa po śląsku Stoi na stacji fajno kobiyta, W kabzi mo paczka po cygarytach.. To pierwsze takie wielogwarowe zestawienia na polskim rynku wydawniczym.Śląskie: Wykoleiła się lokomotywa.. Przekładów dokonali trzej autorzy - Kaszub, Góral i Ślązok.. Tomiki z przełożonymi na kaszubski i śląski najpopularniejszymi wierszami dla dzieci Juliana Tuwima, wydało jedno z trójmiejskich wydawnictw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt