Uzupełnij rzeczowniki odpowiednimi zakończeniami

Pobierz

Czasami dopisz wyraz para.. Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 5 (biernik ) jem szarlotkę (dopełniacz ) Dolewam śmietany ( dopełniacz) Potrzebuję śmietany.. jej… Na wakacjach poznałam wielu Amerykanów (D., lmn, r. Odpowiedź na zadanie z Gramatyka i stylistyka 1 W czasie wakacji popłyniemy promem z Gdyni do Szwecji.W herbie Narnii widnieją dwie żółte ryby na t Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 5Uzupełnij tabelkę, odpowiednio zmieniając formy rzeczownika i przymiotnika: Mianownik | Co ?. Odpowiedz, z czego wynikają różnice w pisowni tych wyrazów.. Question from @Kadermas - Szkoła podstawowa - PolskiW tym celu połącz niżej podane rzeczowniki z odpowiednimi przymiotnikami.. Wczoraj moja mama zaprosiła (przyjaciele) na urodzinowe….. Wyrazy te utwórz od słów podanych w nawiasach.. Uzupełnij tekst , wpisując kolejno wyrazy zakończone na -cki, -ski, -dztwo, -ctwo, -stwo, utworzone od słów podanych w ramce.. | Piękny krajobraz | Dopełniacz | Czego nie widzę | --- |Uzupełnij zdania odpowiednim rzeczownikiem lub rzeczownikiem z zaimkiem dzierżawczym w celowniku.. (W lukę wstaw odpowiedni rodzajnik w celowniku.). - To mój (debiutant).. obraz-'' (Łódź).. pejzaż''.Zostanie wystawiony w (Sieradz).. galerii.1.. Jabłoń Podciąłem gałęzie trzem .. w sadzie.. Zaznacz pwisany przez Ciebie rzeczownik w l. mnogiej.. postać, mężczyzna, oczy, twarz, plecy, głos, w zrost otyły, gruby, pełny, tłusty, piwny, brązowy, brunatny pociągły, długi, wydłużony, podłużny szeroki, barczysty, duży, znaczny szczupły, cienki, chudy, wiotki stary, wiekowy, sędziwy, zestarzały metalowy, metaliczny § 39.Uzupełnij zdania odpowiednimi formami podanych rzeczowników 2017-02-16 18:53:30; Uzupełnij zdania odpowiednimi..

jej….Uzupełnij zdania odpowiednimi rzeczownikami.

Ania to moja (najlepszy) (koleżanka).. ⦁ Wir bringen …………PROSTE ZADANIE!. Powstanie zakonu .. wiąże się z oblężeniem w 1190 roku Akki (w starożytności miasta .. ), wówczas należącej do .. .uzupelnij zwiazki wyrazowe odpowiednimi forami rzeczownikoor podanych w nawiasach.. Uzupełnij reguły pisowni.. W razie trudności skorzystaj ze słownika języka polskiego.. My flat's on the first floor of a very modern _ _ _ _ _ _ _ _ .. Uzupełnij tekst odpowiednimi formami rzeczownika i określających je przymiotników., podanych w nawiasach.Skąd wiadomo w jakiej liczbie pol.. Idę na zamkową wieżę.Około północy pojawia się duch księcia Bartłomieja.. w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku piszemy:-_, gdy rzeczownik w mianowniku kończy się na "-ja" po s, z, c np. Azja;-_, gdy rzeczownik w mianowniku kończy się na -ja występującym po samogłosce np. Maja lub po spółgłosce n, gdy zakończenie rzeczownika w mianowniku wymawiamy jako ńa np. dynia.Rzeczowniki z podanymi zakończeniami .. Kupiłem wczoraj (2spodnie).Musimy wymieić (5dzwi).Akompaniowało mu (4 skrzypce ) .Uzupełnij zdania podanymi rzeczownikami w odpowiedniej formie.. Krzyżak Fenicja król Jerozolima Szwabia brać Niemcy papież Bałtyk sąsiad Mazowsze niebezpieczny..

jej…Uzupełnij zdania odpowiednimi formami liczebników i rzeczowników .

Ania to moja (najlepszy) (koleżanka).. Uliczka Do szkoły chodze tą samą.. .Ania to moja (najlepszy) (koleżanka).. Odpoczywam pod stałą .. .Uzupełnij tekst odpowiednimi formami rzeczowników podanych w nawiasach.Uzupełnij tekst odpowiednimi formami rzeczownika i określających je przymiotników., podanych w nawiasach.Skąd wiadomo w jakiej liczbie pol.. : - ach - acha - ech - ich - icha - och - ocha - uch -ucha - ych - ychaAutor: kasia6 Dodano: 7.12.2011 (16:10) 1.Uzupełnij wypowiedzi odpowiednimi formami rzeczowników zakończonych na -ctwo -dztwo i przymiotników zakończonych na -cki, -dzki.. Uzupełnij pary zdań rzeczownikami w odpowiedniej formie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt