Sprawdzian z tresci lektury opowiesci z narni lew czarownica i stara szafa

Pobierz

Gwiazdka112233445566778899 4 lata temu.. Gratuluję!Opowieści z Narni.. Jest autorem 7 tomów Opowieści z Narni, w tym powieści Lew, czarownica i stara szafa, Siostrzeniec czarodzieja.5) Łucja, żegnając się z panem Tumnusem, podarowała mu: a) chustkę, którą zdjęła z głowy.. Lew Czarownica i Stara Szafa.. d) miękkie futro.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.10 pytań mniej lub BARDZIEJ szczegółowych o treść książki pt.,, ,,Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa"Jak Dobrze znasz lekturę ,,Opowieści z Narnii" lew,Czarownica i stara szafa.. Opowiadania 11 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Rozwiąż test i sprawdź!Odpowiedz na pytania wybierając prawidłową odpowiedź.. Opowiedz nam o swoim dniu, a my zgadniemy, ile .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki ''Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. zaloguj .. Fajne mam jutro sprawdzian z tego Odpowiedz.. c) chusteczkę do nosa.. #opowiesci-z-narni #przygody #test .Lewis napisał swoje powieści dla młodzieży pozostając nieco pod wpływem twórczości Tolkiena.. Co potwory czarownicy zrobiły Aslanowi?opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa zadanie domowe krzyżówka.. Ma brata Edmunda i dwie siostry: Zuzannę i Łucję.. Dlaczego Aslan oddał się w ręce Białej Czarownicy?. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło - strona 2Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to historia czworga rodzeństwa, które odnajduje tajemnicze państwo zamieszkałe przez mityczne stworzenia i mówiące ludzkim głosem zwierzęta..

Elementy ...Test z lektury Opowieści z Narnii Lew Czarownica i stara szafa ... wypadają z szafy.

Jaka ocena wychodzi Ci z tego przedmiotu na półrocze?. Pochodzi z Londynu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Jak dobrze znasz fabułę ksążki Opowiesci z Narnii?. Które z dzieci jako pierwsze trafiło do tajemniczej krainy?. Gatunek literacki Lew, czarownica i stara szafa to przykład powieści fantasy dla młodzieży.. Niestety bajkową krainą od stu lat rządzi zła Czarownica, która spowiła Narnię wieczną zimą.. Zostaje wysłana razem z braćmi i siostrą na wieś, do domu Profesora, by tam przeczekać okres nalotów bombowych na miasto w czasie II wojny światowej.Lew, czarownica i stara szafa - cytaty, Pierwsze reakcje Łucji po wejściu do Narnii: "Kiedy po blisko dziesięciu minutach doszła do światła, przekonała się, że to świeci latarnia na słupie.Dzieci odkrywają przejście przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią.. c) nie miał pojęcia o istnieniu Białej Czarownicy.C.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPodstawowe informacje o bohaterze Piotr jest jednym z głównych bohaterów utworu Lew, czarownica i stara szafa C.S. Lewisa.. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!. Była pewna, że po śmierci Aslana będzie władać całą Narnią..

S. Lewis ,,Lew, czarownica i stara szafa" 1.

TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Julia_Kowalczyk14 5 lat temu.. Udostępnij.. W jakim mieście mieszkały?. DO LUCY BARFIELD Moja Droga Lucy, Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, ze dziewczynki rosną szybciej niż książki.. Lew, czarownica i stara szafa" .. Zobacz podobne quizy: #lektury #opowiesci-z-narnii .. Jaka pora roku panowała w Narnii i jakich świąt tam nie obchodzono?. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Chcę sprawdzić waszą wiedzę na temat lektury Opowieści z Narnii lew czarownica i stara szafa.. chialabym?chcialbym tak/taka byc licze na najj i jak bysMasz problem ze zrozumieniem utworu Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa?. Jest najstarszy.. W ilu % jesteś pozerem?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Gdzie Aslan spotkał się z dziećmi?. Z kim walczył Piotr?. Jesteś bardziej jak Percy Jackson czy Harry Potter?. 6) Pan Tumnus: a) zobowiązał się porywać dzieci dla Białej Czarownicy..

Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 3. anonim .

Skomentuj.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. jak dobrze znasz Opowieści z Narni ?. Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 4. anonim .ksiazki pt.,, ,,Opowiesci z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa" Szukaj.. Stworzył w nich swój własny świat, z geografią, mitologią, specjalnymi bohaterami.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 2010-02-10 16:17:37 Może mi ktoś napisać streszczenie książki ' Opowieści z Narni : Lew , Czarownica i Stara Szafa '?. Lew, Czarownica i stara szafa" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Mam nadzieję, że nikt z czytających tę książkę nie czuł się nigdy tak nieszczęśliwy jak Zuzanna i Łucja tej nocy; ale jeśli ktoś z was przeżył kiedyś coś podobnego - jeśli płakał całą noc, aż zabrakło mu łez - to .Podstawowe informacje o bohaterze Łucja jest jedną z głównych postaci powieści Lew, czarownica i stara szafa C.S. Lewisa.. Chodzi do szkoły.. Przed zadaniem ciosu, wyznała, że ofiara Aslana nie powstrzyma jej przed zabiciem Edmunda.. a) z wilkiem, b) z tygrysem, c) z dzikiem.. Dlaczego dzieci musiały opuścić rodzinne miasto i wyjechać na wieś?. Pochodzi z Londynu.. Rozwiąż test!Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia..

Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.

9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. b) na pewno nie bał się Białej Czarownicy.. Wyniosłeś z tej lektury bardzo dużo i z pewnością zasłużyłeś na ocenę z wyróżnieniem.. W pewnych partiach opisuje świat z perspektywy Łucji (gdy dziewczynka po raz pierwszy trafia do Narnii), inny razem Edmunda (gdy odłącza się od rodzeństwa i udaje do pałacu Białej Czarownicy).cytaty z książki "Opowieści z Narnii.. a) przy tamie, b) przy Kamiennym Stole, c) na brzegu morza.. a) w zamian za Edmunda, b) bo był zmęczony, c) bo przegrał bitwę.. Miki 26 kwietnia 2016 Ciekawa toksiąszka lecz troche nubna na początku :-D. sabi lps 05 marca 2016 .. Test z lektury Opowieści z Narnii Lew Czarownica i stara szafa; wszystkie jego TESTy » .Narracja "Lwa, czarownicy i starej szafy", Narrator jest trzecioosobowy i wszystkowiedzący.. Dlaczego autor opowiesci Oskar i pani Roza posluzyl sie humorem i jezykiem potocznym ?Jezyk polski, Sprawdziany i testy "Opowiesci z Narnii" test ze znajomosci lektury.. Opowieści z Narnii: Lew,Czarownica i stara szafa (2005) - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA Przełożył Andrzej Polkowski .. W rezultacie jesteś już za stara na bajki, aJakie pytanie można zadać panu TUMNUSOWI z lektury ,, Lew, Czarownica i stara szafa '' Opowieści z Narnii?. REJESTRACJA.. 5.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Jest najmłodsza z czwórki rodzeństwa.. Jakim typem ucznia jesteś?. - Głosowanie!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt