Rośliny uprawiane na polu karty pracy

Pobierz

Połącz nazwę rośliny z wyrobami, które uzyskujemy dzięki uprawie tej rośliny.. Przeczytaj, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje zbóż i w jakim terminie należy rozpocząć ich siew.pytanie, jakie rośliny może uprawia rolnik oraz co można zrobi z tych roślin.. Z buraka pastewnego otrzymujemy: a) cukier b) paszę c) barszcz.. Łąka jest to zbiorowisko roślin pozbawione co do zasady drzew, którego podstawę stanowią trawy, pośród których rosną również inne rośliny jednoliścienne, zioła, mszaki.Podział i charakterystyka.. .Zboża uprawiane w Polsce stanowią niezwykle ważną grupę roślin użytkowych.. Kombajn natomiast ma wiele różnych zastosowań w pracy na polu np. można dzięki niemu kosić, zbierać plony a niektóre nawet usuwają kamienie z pola.Podręcznik do klasy III "Nasza Szkoła" cz. 1A, Ćwiczenia do klasy III "Nasze Ćwiczenia"cz.1, rośliny uprawiane na polu, karty wzbogacające słownictwo charakteryzujące rośliny uprawiane na polu, karty z rodzajami zdań, karta pracy - mierzenie temperatury.. Ćwiczenia obejmują materiał z wielu dziedzin - umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnego pisania, rozpoznawania form gramatycznych, logicznego myślenia, liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, wiedzy przyrodniczej i wielu innych.Traktor wykorzystywany jest w codziennej pracy rolnika, dzięki niemu rolnik może np. coś przewieźć..

Labirynty (proste) - 126 kart pracy.

Nie tolerują jedynie wartości skrajnie niskich ani skrajnie wysokich.. Olej otrzymujemy z: a) rzepy b) słonecznika c) kukurydzy.. Uzupełnij tabelę.. Najpierw, wraz z początkami osadnictwa, zaczęto uprawiać żyzne ziemie w dolinach wielkich rzek : na Nizinie Chińskiej (doliny Jangcy i Huang He), na Nizinie Gangesu , na Nizinie Indusu , na Nizinie Mezopotamskiej (dolina Tygrysu i Eufratu)Rośliny uprawne - rośliny użytkowe nieeksploatowane ze stanowisk naturalnych, lecz z upraw stworzonych i pielęgnowanych przez człowieka.Czasem w węższym ujęciu definiowane są jako rośliny uprawiane na roli.Pierwsze ślady uprawy roślin przez ludzi pochodzą sprzed ok. 13 tysięcy lat z Tajlandii, sprzed 11 tysięcy lat z rejonu tzw.. Znaczenie jakości i odporności na stresy we współczesnej hodowli roślin uprawnych .Rośliny są też tolerancyjne na odczyn pH.. Labirynty (zaawansowane) - 176 kart pracy.. Żniwa to czas, w którym rolnicy obsiewają pola.. Rośliny oleiste, na przykład rzepak, zawierają dużą ilość tłuszczu.. Przygotowałam również Wasze ulubione wyklejanki, które dzieci mogą wyklejać plasteliną, bibułą, albo malować na różne sposoby.. W Polsce głównymi roślinami oleistymi są rzepak i rzepik..

Angielski alfabet - 117 kart pracy.

Rośliny uprawiane na polach mogą być pożywieniem człowieka i zwierząt gospodarskich.Która z roślin nie jest zbożem: a) jęczmień b) len c) kukurydza.. Na polu z reguły w kolejnych latach zmienia się uprawę, a na łące przez wiele lat rosną te same rośliny.. zbożaPodręcznik do klasy III "Nasza Szkoła" cz. 1A, Ćwiczenia do klasy III "Nasze Ćwiczenia"cz.1, rośliny uprawiane na polu, karty wzbogacające słownictwo charakteryzujące rośliny uprawiane na polu, karty z rodzajami zdań, karta pracy - mierzenie temperaturyW tym dziale znajdziesz karty pracy dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.. motylkowe grubonasienne ( strączkowe): łubin, groch, bobik, wyka, soja, soczewica; motylkowe drobnonasienne: lucerna, koniczyna, nostrzyk, seradela, esparceta; rośliny okopoweWszystkie karty utrzymane są w jesiennej kolorystyce.. Do najbardziej popularnych rodzajów zbóż uprawianych w naszym kraju należą: jęczmień zwyczajny, owies siewny, pszenica, żyto oraz pszenżyto.. Popularność uprawy zbóż w Polsce wynika m.in. z: korzystnych warunków klimatyczno-glebowych, stosunkowo prostej technologii produkcji, dość niskiej pracochłonności, łatwości związanej z przechowywaniem, transportem i sprzedażą ziarna po zbiorze.Rośliny pól uprawnych zostały sklasyfikowane w roślinach użytkowych lub w roślinach synantropijnych..

Pierwsza klasa - 216 kart pracy.

Na polach oprócz zbóż uprawia się także warzywa.. Pola uprawne istnieją dzięki ciągłej pracy człowieka.. Obserwacja owadów żyjących na łące.. Przeczytaliśmy krótkie teksty przyrodnicze, obejrzeliśmy filmiki na temat pracy rolników, dokonaliśmy podziału roślin na zbożowe, okopowe, włókniste i oleiste.. Obserwacja roślin i próba ich nazwania.. Wykonaj polecenia na podstawie tekstu zamieszczonego w podręczniku (s. 198-201) oraz własnej wiedzy.Zwierzęta z lasu i łąki Jak pobrać karty pracy?. Wymieni najczęstsze przyczyny pożarów.. Angielskie słowa - 800 kart pracy.Karta pracy do lekcji "Na polu uprawnym".. Podobnie jak w przypadku innych uprawianych roślin, hodowlane odmiany mogą znacznie różnić się od swoich dzikich protoplastów.. Z gruntu natomiast należy wykopać/zebrać buraka ćwikłowego, selera, marchew, ziemniaki, cebulę.. Karty pracy pobieramy w następujący sposób: - kliknij w zdjęcie, aby się powiększyło, - kliknij prawym przyciskiem myszy i pojawi się napis " Zapisz grafikę jako.. ", - potwierdź pobranie i zapis zdjęcia, - zdjęcie zapisze się w formacie PNG.Zajęcia rozpoczęliśmy od pracy z Elementarzem.. Mogą być także uprawiane po wielu roślinach użytkowych, z wyjątkiem gatunków należących do tej samej rodziny botanicznej (przerwa w uprawie powinna wynosić ok. 4-5 lat).Numer telefonu do straży pożarnej 998 Opowie w kilku zdaniach o pracy wykonywanej przez pracowników straży pożarnej..

Liczby (do 10) - 101 kart pracy.

Łąka i jej mieszkańcy.. rośliny włókniste sznury, liny, nici, materiały na ubrania zbożowe oleiste .. okopowe korzyści.. 5.Pola uprawne są wytworem działalności człowieka.. z chomika meraja.. Podczas pracy w grupach uczniowie odkrywali właściwości tych roślin, a także powstałe z nich produkty, które wykorzystujemy na co dzień w naszych domach.Różnią się one od łąk.. Jakie korzyści mamy z uprawy roślin?. Liczby - (powyżej 10) - 40 stron.. Znajdziesz wśród nich karty pracy do rozwiązywania, liczenia, wycinania czy rysowania.. Charakterystyczną cechą pola uprawnego jest to, że - w przeciwieństwie do łąki czy lasu - rosną na nim rośliny jednego gatunku, a inne - uznane za chwasty - są usuwane.. Łączenie kropek (do 20) - 101 kart pracy.. Pola orane są co roku, a łąk się nie orze.. Łączenie kropek - (zaawansowane) - 194 stron.. Zwykle na skalę towarową.. Najbardziej obfite w tłuszcz są rośliny uprawiane w klimatach gorących i ciepłych, np. palma oleista, palma kokosowa, migdałowiec, sezam, orzech ziemny, oliwka, soja, a także bawełna.. Wielu polskich rolników zajmuje się uprawą zboża.. Przypomina my o uprawie rzeżuchy, cebuli i fasoli - dzieci sprawdzają, jak urosły zasadzone przez nie rośliny.W przypadku roślin uprawnych o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa żywnościowego kraju, jakimi są zboża, wysoka plenność, jakość i odpor­ność na stresy biologiczne i fizyczne od lat należą do podstawowych kierunków polskiej hodowli.. Karta pracy 75/5 (poz. 3) - Rodzaje roślin uprawnych3.. Kolory dominujące na łące w maju.Na początku jesieni wciąż jeszcze zbiera się popularne warzywa (późne odmiany) uprawiane pod osłonami: pomidory, paprykę i ogórki.. ODKRYWAMY TAJEMNICE ZYCIA W WODZIE I NA LADZIE /.. Na łąkach jest ogromna różnorodność roślin, zaś na danym fragmencie pola uprawia się każdego roku tylko jeden gatunek rośliny.. len konopie sznury, liny, żagle, worki ubrania, serwety, obrusy, zasłony 4.. Poziom: Klasa 4 Nowa edycja /.. Moje karty to nie tylko dobry sposób na zabawę z dzieckiem w .Rośliny oleiste - dostarczają tłuszczów roślinnych.. 66 (poz. 2) - karty nr 1 i 2 czytanie ze zrozumieniem, mini wykreślanka - nazwy miast; Karta pracy 4/4 (poz. 2-3) - Co znajduje się na wsi, a co w mieście?. Przebieg: I jednostka lekcyjna: Temat: Władze Rzeczypospolitej Polskiej.Korzystne warunki naturalne - dobre gleby i łagodny klimat - pozwoliły na rozwój rolnictwa w określonych miejscach na świecie.. Filtry: karty pracy.Rośliny polowe to rośliny uprawiane na polach ornych.. Zna numer do straży pożarnej.. Dzieli się je na grupy w zależności od podobieństw w sposobie uprawy i użytkowania.. 10 sty 13 10:43.Rośliny uprawne • POMOCE TEMATYCZNE • pliki użytkownika sylvia112 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • ŻNIWA(1).jpg, ROZPOZNAJ.jpgrośliny specjalne: chmiel zwyczajny, machorka, tytoń szlachetny, wiklina, herbata, kakaowiec, kawowiec; rośliny motylkowe.. Na polu uprawnym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt