Sprawdzenie podzespołów komputera program

Pobierz

Program HWiNFO najlepiej pobrać ze strony .Każdy komputer składa się z wielu podzespołów, takich jak procesor, twardy dysk, pamięć RAM czy karta graficzna, a każdy z nich ma swoją konkretną specyfikację.. Za jego pomocą można odczytać na przykład temperaturę procesora, dysku twardego, chipsetu na płycie głównej, a.3 programy do identyfikacji podzespołów CPU-Z 1.55 CPU-Z jest popularnym, bezpłatnym narzędziem do identyfikacji podzespołów komputera.. Po uruchomieniu programu widzimy okno z możliwością wybrania informacji o temperaturach lub tylko o podstawowych podzespołach.. Na co dzień nie jest to informacja.Jaki program do sprawdzenie podzespoł .. Jaki program do sprawdzenie podzespołów komputera.. Gorzej z tym, że coraz ciężej mu to wychodzi.. Informuje o niemal wszystkich parametrach temperaturowych komputerowych podzespołów.. Sprawdzenie specyfikacji sprzętowej komputera opartego na Linuxie, można wykonać przez wydawanie krótkich komend w terminalu - inaczej nazwanego konsolą.Diagnostyka jest ważna, nawet w przypadku komputera.. Memtest86 Free Edition - Sprawdź stan swoich kości pamięci RAM oraz innych podzespołów.. Regularnie sprawdzane podzespoły, pozwolą nam na uniknięcie przykrych niespodzianek.. Wystarczy kliknąć 2 razy na rodzaj urządzenia, które chcesz sprawdzić i wyświetlą Ci się odpowiednie informacje.Narzędzia diagnostyczne Windows 10..

pobierz program.

Należy kliknąć dwa razy na rodzaj.Najbardziej podstawowym elementem wbudowanym w system Windows, którym możemy sprawdzać co kryje się w obudowie naszego laptopa lub komputera stacjonarnego jest systemowa aplikacja Menedżer urządzeń.. W ten sposób można uzyskać informacje o zainstalowanym procesorze oraz karcie graficznej, jak i wielu innych podzespołach.. W oknie programu wyświetlają się również informacje na temat prędkości obrotowej wszystkich wentylatorów wewnątrz obudowy.Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem w menu startowym i wybrać Menedżer urządzeń.. Ważne dane: Producent: Mersenne Systemy operacyjne: Windows, Linux, MacOS X, FreeBSD Kolejny świetny program do testowania stabilności, czy temperatur podzespołów komputera pod wysokim obciążeniem..

- Identyfikacja podzespołów.

Wbrew nazwie, nie wyświetla jedynie detali związanych z.SpeedFan umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym temperatury poszczególnych podzespołów komputera, w tym procesora czy dysku twardego - o ile ich producenci zainstalowali na nich czujniki do pomiaru.. Takim narzędziem jest chociażby Menedżer urządzeń, którego można przywołać na kilka różnych sposobów.. Aby sprawdzić poprawne działanie komputera nie trzeba uruchamiać stres testów godzinami.. Domyślnie otworzy się kilka okienek z informacjami o procesorze, karcie graficznej oraz pamięci operacyjnej.. Za pomocą aplikacji będzie można dostosować prędkość obrotową.Widać ciekawą tendencję w naszym zestawieniu.. Jest to sprytne narzędzie umożliwiające szczegółową identyfikację podzespołów zainstalowanych w komputerze.. A na pierwszym miejscu jest program do sprawdzania temperatur kluczowych komponentów.Memtest86 Free Edition będzie niezwykle przydatnym programem dla wszystkich serwisantów sprzętu komputerowego.. Program do monitorowania parametrów pracy podzespołów komputera w środowisku Windows..

Sprawdzanie konfiguracji sprzętowej komputera na Linuxie.

Program jest darmowy do użytku domowego - do komercyjnego służy płatna wersja Pro.. Zasubskrybuj mój kanał: sprawdzić moje podzespoły w komputerze?. Jak sprawdzić, jaki mam model laptopa .Dużą popularnością cieszą się również aplikacje CPU-Z i GPU-Z, za pomocą których można poznać informacje o poszczególnych podzespołach zainstalowanych w komputerze.. fot. Karol Krzykowski / PCWorldAMD System Monitor jest niewielkim narzędziem do monitorowania obciążenia bazowych podzespołów komputera.. Podsumowanie systemu w programie HWiNFO.SpeedFan to popularny program diagnostyczny, który został stworzony przede wszystkim z myślą o monitorowaniu pracy układu chłodzenia.. Witam, Mogli byście mi podać nazwę jakiegoś programu który najlepiej pokaże mi to co mamNależy wybrać przycisk Run i zaczekać chwilę, aż program przeanalizuje specyfikację techniczną naszego komputera.. Windows wyposażony jest w liczne narzędzia umożliwiające sprawdzenie podzespołów i ich stanu.. Program Memtest86 Free Edition jest niezwykle przydatnym narzędziem dla wszystkich osób chcących sprawdzić stan pamięci operacyjnej RAM.Witam, Mój komputer to już dosyć leciwy staruszek, ale w zupełności wystarcza do codziennych prac..

Twoim oczom ukaże się okno z poszczególnymi podzespołami komputera.

01.03.2018 3.4k ASUS GPU TweakII 2.3.9.0 ASUS GPU TweakII to bezpłatne oprogramowanie adresowane głównie do posiadaczy kart graficznych firmy ASUS, które pozwala na monitorowanie i podkręcanie GPU.. HWiNFO - sprawdzanie temperatur w komputerze i laptopie.. HWMonitor jest aplikacją darmową, ale posiada płatną wersję Pro, która dorzuca możliwość wyświetlania kluczowych danych w trayu oraz zdalne monitorowanie innych komputerów poprzez sieć TCP/IP.Wystarczy tylko wiedzieć jakie temperatury wytrzymują nasze podzespoły.. Najprostszy z nich to kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Mój komputer i wybrać opcję .Pobierz odpowiadającą Ci opcję ze strony HWiNFO i uruchom program.. Mamy program do sprawdzenia ogólnie całej konfiguracji, program, który sprawdza stabilność procesora i karty graficznej, program dedykowany do testów pamięci RAM i odrębny program do sprawdzania dysków.. Uruchomiony program HWiNFO HWiNFO w Windows 11 Dodatkowo mamy dostęp do szczegółowych informacji o każdym podzespole.HWMonitor - to bardzo popularny program do sprawdzania temperatury komputera.. Te informacje też program potrafi pokazać, zobacz poradnik Sprawdź, co siedzi w obudowie komputera i laptopa, który podpowie Ci gdzie szukać jakich informacji.. Programy do identyfikacji sprzętu służą do zbierania danych o zainstalowanych komponentach komputera tak by nie trzeba było podzespołów identyfikować poprzez uzyskanie bezpośredniego kontaktu z nimi (czytaj rozkręcania komputera).. My chcemy wiedzieć wszystko, więc pola wyboru zostawiamy niezaznaczone i wybieramy opcję uruchomienia "Run".️Chcesz mi pomóc?. Często wystarczy około 15-30 minut, by .PCMark 10 przetestuje twój komputer od A do Z Zawarte w nim testy sprawdzają wydajność wszystkich podzespołów za pomocą zróżnicowanych testów (opartych na rzeczywistych zastosowaniach np. wideokonferencje, arkusze Office, szybkość renderowania stron internetowych, przetwarzanie grafiki 2D w GIMP, czy wydajność dysków w kopiowaniu plików).Co więcej aplikacja notuje również wskazania skrajne, co pozwala sprawdzić jakie wartości osiągają podzespoły podczas dużego obciążenia, np. w grach.. Chciałbym sprawdzić stan każdego podzespołu komputera, bo nie wiem, czy to ich wina, czy oprogramowania.. W kolejnym oknie wyświetli się lista z poszczególnymi podzespołami komputera.. Regularna diagnostyka komputera - jego podzespołów oraz oprogramowania, pozwala nam na wczesne wykrycie usterek i zareagowanie zanim na naszym ekranie pojawi się blue screen, komp nie będzie reagował a w naszych oczach pojawi się panika, że .Co kryje mój komputer?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt