Przepisy piłka koszykowa

Pobierz

W koszykówkę piłką gra się rękami.. Ile zawodników gra w jednej drużynie podczas meczu koszykówki?. • Musisz poruszać się i utrzymywać piłkę wewnątrz pola gry (przepis o wyjściu piłki poza boisko).Przepisy gry w koszykówkę.. Błędem jest bieganie z piłką, kopanie jej lub uderzanie jej pięścią.. tak nie Obręcz kosza zawieszona jest na wysokości .. m nad podłożem.. Jeśli podczas czterech kwart dojdzie do remisu, to gra się pięcio minutowe dogrywki.Wymiary boiska, linie i ich oznaczenia, błędy czasowe, kroki, podwójne kozłowanie, połowy, faule i ich rodzaje i wiele innych zasad, które należy przestrzegać w trakcie gry w koszykówkę.. 10 minut 15 minut Czy kozłowanie piłki oburącz jest błędem?. Celem każdej z tych drużyn jest zdobywanie punktów poprzez celne rzuty piłki do kosza przeciwnika.. PODSTAWOWE PRZEPISY - Piłka może być podawana, rzucana lub kozłowana rękami.. poleca 80% 1623 głosów.. Zwycięzca meczu - Drużyna, która uzyska większą liczbę punktów na koniec czasu gry czwartej kwarty lub, jeśli to konieczne dogrywki, zostaje zwycięzcą meczu.. Czas zatrzymywany i włączany jest tylko przez sędziego prowadzącego spotkanie (lub na jego polecenie) w następujących.. przy rzutach osobistych w 2 minutach do .Naismith stworzył podstawowe zasady gry w koszykówkę : Okrągłą piłką należało grać wyłącznie przy użyciu rąk..

Podstawowe przepisy gry w piłkę koszykową.

3 punkty za celny rzut zza linii rzutów za trzy punkty (6,75 m, w NBA 7,24 m) Boisko do gry to płaska, twarda powierzchnia wolna od .Poprawnie: W koszykówce drużyna liczy 5 osób, Boisko do koszykówki ma wymiary: 28x15, Mecz piłki koszykowej trwa 4 kwarty po 10 minut, Rzut osobisty jest za 1 pkt, Drużyna ma 24 sekundy na przeprowadzenie całej akcji, Nowy czas 24s zostaje włączony gdy piłka dotknie obręczy, Odległość linii rzutów osobistych od linii końcowej wynosi 4 metry, W czasie meczu nie można grać piłkę nogą, Niepoprawnie: W koszykówce drużyna liczy 6 osób, Boisko do koszykówki ma wymiary .PIŁKA KOSZYKOWA PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ W koszykówce jedna drużyna składa się z 12 zawodników (z czego 5 jest na parkiecie w grze).. 28 x 15 30 x 12 Na boisku może grać maksymalnie .. zawodników jednej drużyny.. Jeżeli drużyna obrony przechwytuje lub blokuje piłkę, to musi wyprowadzić piłkę za łuk (poprzez wykozłowanie jej lub podanie).. - Poruszanie się z piłką jest możliwe tylko wówczas, gdy zawodnik odbija ją o podłogę (kozłuje).. 2 punkty za celny rzut z akcji wykonany z odległości mniejszej niż linia rzutów za trzy punkty.. Zawodnicy mieli prawo znajdować się w dowolnym miejscu boiska.Kosz jest zdobyty, kiedy piłka wpada do kosza od góry i .. - faul jest naruszeniem przepisów związanych z zetknięciem z przeciwnikiem, a także z niesportowym zachowaniem, - zawodnik nie może trzymać, blokować, szarpać, powstrzymywać przeciwnika ręką, ramieniem, biodrem, kolanem ..

Piłka może być podawana, Piłka koszykowa -przepisy.

Wymiary i wyposażenie Art.Kiedy dzieci są gotowe do gry, przepisy należy wprowadzać począwszy od następujących, podstawowych zasad: • Aby wygrać mecz, musisz zdobyć więcej punktów niż twój przeciwnik.. 10.2 Piłka staje się żywa, gdy: Podczas rzutu sędziowskiego opuszcza rękę(-ce) sędziego wykonującego podrzut.. Pomiędzy którymi częściami meczu występuje/-ą dwuminutowa/- e przerwa/- y?. Drużyna zdobywa tyle punktów w ciągu kwarty, ile razy trafi do kosza przeciwnika w konkretny sposób.. 8.5.a) Z linii bocznej b) Spod kosza c) Ze środka 4) Zza linii 6,25 m rzuty do kosza liczone są za: a) 2 pkt b) 3 pkt c) 1pkt 5) Na przeprowadzenie ataku drużyna ma czas: a) 18 sek b) 8 sek c) 24 sek 6) Rzuty osobiste są liczone za: a) 2 pkt b) 1 pkt c) 3 pkt 7) Trumna w koszykówce to : a) pole pod koszem w którym nie można przebywać dłużej niż 3 sek b) pole z którego rozpoczyna się grę po zdobytym koszu c) pole zza którego trafiony rzut do kosza liczony jest za 3 pkt 8) Błąd .Jakie są wymiary boiska do gry w piłkę koszykową?. Oficjalnie mecz rozpoczyna się w chwili, gdy pierwszy sędzia, trzymając piłkę w ręku, wchodzi do koła środkowego, by ją wyrzucić pomiędzy dwóch wyskakujących zawodników.. Przypadkowe zetknięcie lub dotknięcie piłki stopą lub nogą nie jest błędem. - Poruszanie się z piłką jest możliwe tylko wówczas, gdy zawodnik odbija ją o podłogę (kozłuje), co dwa kroki..

WYBRANE PRZEPISY GRY PIŁKA KOSZYKOWAZasady koszykówki 3x3 określają oficjalne przepisy gry w koszykówkę FIBA.

- Uderzenie piłki pięścią lub nogą jest przekroczeniem przepisów.. - Kozłować wolno tylko jedną ręką.Przepisy koszykówki zdalna lekcja wf online zasady gry.. MAJ 2014 OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2014 Strona 15 z 69.W grze obowiązują następujące podstawowe przepisy: - Piłka może być podawana, rzucana lub kozłowana rękami.. - Uderzenie piłki pięścią lub nogą jest przekroczeniem przepisów.. Filmy.. Podczas rzutu wolnego jest w dyspozycji zawodnika wykonującego rzut wolny.. W przypadku remisu rozgrywane są 5-cio minutowe dogrywki do momentu zwycięstwa jednej z drużyn.. Wyjątkiem jest przerwa w połowie meczu tj. między 2 a 3 kwartą, która trwa 15 minut.Przepisy piłka koszykowa Obowiązują przepisy PZKosz z wyjątkiem: Czas gry 4×10 (bez zatrzymania), przerwy 1min, między 2 i 3 kwartą 5min.. Są dwa sposoby określania statusu piłki - może ona być .Menu główne W grze obowiązują następujące podstawowe przepisy: - Piłka może być podawana, rzucana lub kozłowana rękami.. Posiadanie piłki przez którąkolwiek z drużyn, następujące po sytuacji martwej piłki, musi rozpocząć się wymianą piłki (pomiędzy zawodnikami obrony oraz ataku) za łukiem, na szczycie boiska.. 10Sytuacja piłki 10.1 Piłka może być żywa lub martwa.. Koszykarz w tzw. "trumnie" może przebywać bez piłki maksymalnie: Co to jest?Kiedy zawodnik wchodzi w posiadanie piłki na swoim polu obronnym, jego drużyna ma 8 sekund na wyprowadzenie piłki w pole ataku..

Jak zrozumieć koszykówkę?Pozostałe przepisy gry w koszykówkę Każdy mecz składa się z czterech kwart, które trwają równo 10 minut.

Piłka.. Inaczej niż w siatkówce, nie ma tu limitu punktacji.. Przerwy między kwartami i ewentualnie dogrywkami trwają 2 minuty każda.. - Kozłować wolno tylko jedną ręką.Punkty otrzymuje się za umieszczenie piłki w koszu: 1 punkt za celny rzut wolny z linii rzutów wolnych.. Punkt jest zaliczony, kiedy piłka wpada z góry do kosza i pozostaje w nim lub .Ruch piłki - Piłkę można podawać, rzucać, uderzać, toczyć lub kozłować w dowolnym kierunku nie przekraczając ograniczeń przewidzianych w niniejszych przepisach.. - Kosza złożonego z obręczy (uchylnej) i siatki.. a) Z linii bocznej b) Spod kosza c) Ze środka 4) Zza linii 6, kto ostatni dotknął piłkę, • jeżeli zawodnik celowo wrzuca piłkę do własnego kosza, Przepisy koszykówki zdalna lekcja wf online zasady gryPiłka koszykowa, koszykówka - zasady gry.. • Piłki do koszykówki.Art.. Kiedy zawodnik przejmie piłkę, jego drużyna ma 24 sekundy na oddanie rzutu do kosza.. - Kozłować wolno tylko jedną ręką.Strona 10 z 77 OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2018 PAŹDZIERNIK 2018 Art. 3 Wyposażenie Wymagane jest następujące wyposażenie: • Konstrukcje tablic, każda składająca się z: - Tablicy.. 2,95 m 3,05 mMecz wygrywa drużyna z większą liczbą punktów po skończonym czasie gry.. Zespoły Do gry w koszykówkę potrzebne są dwa zespoły, złożone z 5 zawodników.. Faul jest naruszeniem przepisów związanych z zetknięciem z przeciwnikiem, a także z niesportowym zachowaniem.Przepisy z piłki koszykowej, przepisy gry piłki koszykowej · Plik PDF.. Cała lista przepisów jest dosyć długa, my przybliżymy te najbardziej istotne.Drużyny zmieniają kosze przed drugą potową każdego meczu.. Zasady gry w piłkę koszykową, koszykówkę - strona 1/2.. Pozostali zawodnicy tzw. rezerwowi mogą wejść do gry zmieniając, za zgodą sędziego zawodów (arbiter przy stoliku, podczas przerwy w grze wyraża zgodę).piłka koszykowa przepisy gry.. - Uderzenie piłki pięścią lub nogą jest przekroczeniem przepisów..