Opowiadanie reynolds kropka

Pobierz

"Proszę bardzo!". "Kropka" przedstawia historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.. dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować.. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.. Co sprawiło, że zaczęła się znów cieszyć?Z okazji Światowego Dnia Kropki (International Dot Day)czyta Anna Kowalik / Zespół Szkolno-Przedszkolny Krzyżowice Światowy Dzień Kropki "The Dot"- "Kropka", Petera H. Reynoldsa, to historia dziewczynki, która uwierzyła we własne możliwości i stała się wielką kropkową artystką.. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka.Sep 15, 2020mos2.org.pl Prezentacja posiada pełną narrację, zabawę przy muzyce, ćwiczenie rytmiczne oraz wiele kolorowych ilustracji i animacji.. A oto dyplom specjalny dla wszystkich uczestników:Kropka była zachwycona tymi rysunkami.. Jednak nauczycielka nie skrytykowała, nie nakazała jej rysować czegoś czego nie potrafi narysować.Jun 8, 2022"Kropka" Peter H. Reynolds, wyd.. Połóż przed każdym dzieckiem kredki, farby albo mazaki oraz kartkę z kropką..

Ta mała kropka to początek pięknej opowieści o talentach, które kryją się w każdym z nas.

Peter H. Reynolds - rysownik i autor niezwykłych książek dla dzieci.. Za rok 15 września jest kolejne Święto Kropki, bądźcie tego dnia w kropki.. Przybliżenie postaci Vashti.Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!. Zupełnie zapomniałam, jaka mama mówiła wieczorem, że przyjdzie po mnie wcześniej, bo mamy jechać w odwiedziny do babci Stasi.. Ale może umie się podpisać?. Przeskakiwała z kartki na kartkę i sprawdzała, gdzie wygląda najpiękniej.. Kropka postawiona niedbale na czystej kartce przez małą, nieśmiałą dziewczynkę o imieniu Vashti spowodowała, że cały świat oszalał na jej punkcie.Krok 1.. Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości.. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować.. I nasza w tym głowa, żeby ten potencjał w dziecku dostrzec.. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille'a.. Kiedy Peter Reynolds pisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że jego tekst zainspiruje do tylu działań.. Ten zwyczajny mały punkt od wielu lat jest symbolem twórczej zabawy zmierzającej do odkrywania talentów, drzemiących w każdym z nas niezależnie od wieku.. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot" czyli "Kropka"..

Dla jednego jest to kropka, dla drugiego fala, a dla jeszcze innego będą to ręce usmarowane aż po łokcie.

Na pewno!. Bohaterką książeczki jest Vashti.. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę.Kropka - niby nic, a jednak coś wielkiego.. Nauczycielka poprosiła ją, by.Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.. "Kropka" Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.. 2.N-lka zadaje pytanie związane z oglądanym filmem •Dlaczego Vashti była smutna?. Iwona Mączka Przez całą lekcję plastyki mała Vashti stała tylko nad pustą kartką, twierdząc, że nie potrafi rysować.. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziana .Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września od ośmiu lat.. Niech dziecko postawi swój znak na papierze i zobaczycie, co się stanie… TYTUŁ: "Kropka" AUTOR: Peter H. Reynolds TŁUMACZENIE: Iwona Mączka ILUSTRACJE: Peter H. ReynoldsKiedy Peter Reynolds napisał książkę The Dot nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie.. Albowiem, dziewczynka p rzez całą lekcję plastyki siedziała tylko nad pustą kartką, twierdząc, że nie potrafi rysować..

Ta mała kropka to początek pełnej niespodzianek podróży Vashti, podczas której dziewczynka eksperymentuje z rysowaniem.

Naszą zabawę przerwała pani Basia, która powiedziała, że przyszła moja mama.. Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia.niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować.. "Kropka" to mała, niepozorna książeczka, która ma wielką moc.. Na pewno!. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród.. Dzieciom dodaje wiary w siebie, pokazuje, że warto podejmować wyzwania i nie poddawać się.. 1.Oglądanie filmu rysunkowego na podstawie opowiadania H.Reynoldsa "The Dot" czyli "Kropka".. A rodzicom i nauczycielom przypomina, jak wielkie znaczenie ma pochwała, jak ważne jest wspieranie dzieci, budowanie ich poczucia własnej wartości.. Poleć, by kropka stała się częścią obrazka.Kropka - Peter H. Reynolds ebook Kategoria interaktywne, obrazkowe, edukacyjne Dodał administrator ebook pdf pobierz mobi epub "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie" - powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti.. Poprosiła o podpisanie dzieła.. Ale może umie się podpisać?. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie..

Zapraszamy na blog kropka-dot.blogspot.com.Tam znajdziecie nas na mapie w zakładce O nas oraz nasze działania podjęte z uczniami.

Mała Vashti pokazuje dzieciom, że każde ich działanie ma wielką wartość i może być początkiem wyjątkowej przygody…Motywem przewodnim jest kropka.. Książeczka "The Dot" opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.Zarys książki pt. "Kropka" autorstwa Peter H. Reynolds "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie" - powiedziała pewnego dnia nauczycielka do waszti.. Inspiracją do zorganizowania takiego dnia była książeczka Petera Reynoldsa pt.: ,,The Dot'', czyli ,,Kropka''..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt