Stary człowiek i morze testy wiedzy

Pobierz

Przejrzysty układ, wygodny format.. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dni"Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja A), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Aktualna kategoria: Nauka » Język polski » Liceum - testy do lekcji Zestaw: " 208 Stary człowiek i morze - Ernest Hemingway 2 " Statystyki zestawu:Apr 4, 2022Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya Streszczenie analiza interpretacja.. Właściciel restauracji posyłał staremu rybakowi jedzenie.. c) Santiago ponosi winę za swą porażkę.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Stary człowiek i morze.. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: .. #hemingway #lektura #lektury #lekturyszkolne.. swój jedyny harpun jedzenie na najbliższe dniSprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya.. Strona: 1Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. a) brakiem soli lub cytryny b) przez złego kucharza-sługusa Starego c) tym, że Stary był już stary i przez to wybredny 6) W Hawańskich czasopismach opisywane były rozgrywki drużyn _____..

... test > Stary człowiek i morze.

Część 3.. Robert Louis Stevenson; Lucy Maud Montgomery;Stary człowiek i morze - Testy - Dojrzewamy.pl.. d) Santiago przekroczył swoje możliwości wypływając zbyt daleko.. Podaj swoje imię: Autorem książki jest?. test dodany 14 lat temu przez pucy.. W XX wieku, na Kubie.. .Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. Żółwie morskie żywią się meduzami.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: .. Inne testy z kategorii.. Od ilu dni Santiago nie złowił żadnej ryby?Ponieważ stary miał poranione ręce Ponieważ stracił wszystko, co miał Piłkę nożną Baseball Siatkówkę Polo Tak Nie Ponieważ stary poświęcił rybę dla swojego bezpieczeństwa Ponieważ ryba nie mieściła się do łodzi i Stary przywiązał ją do burty Ponieważ stary nie zauważył dziury w łodzi, dopóki ryba nie wypadła, a Stary utonąła) marlin b) merlin 26) Do czego urodził się Santiago?. Wielka siła w. Quizowy Maniak.. W XIX wieku, na Karaibach.Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya..

TAK/NIE 7.Stary człowiek i morze - quiz ZAPISZ SIĘ!

autor wstepu do polskiego wydania Starego czlowieka i morza .. wszystkie odpowiedzi sa poprawne d) Santiago ponosi wine za.. pytanie 1 z 15.. Mieszkal w malej wiosce na wschodnim brzegu Kuby i zajmowal sie lowieniem ryb.Przetestuj swoją znajomość lektury Stary człowiek i morze.. Lektury - Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Przygotować się dzięki niemu możemy do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego lub omawiania lektury na lekcjach.. a) Żeby być rybakiem b) Żeby grać w baseball 27) Kogo chciałby mieć przy sobie stary na morzu?. Test ten to także nieoceniona pomoc podczas pisania wypracowania na temat opowiadania.. Który z elementów ciała rybaka jako jedyny nie "był w nim stary"?. Pytanie 1 /10.. 5,10zł Oblicz i-Ratę W koszyku.. U góry znajdziesz quiz Stary człowiek i morze - Super Test.Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.. J. R. R. Tolkien Ernest Hemingway Paulo Coelho W jakim wieku i gdzie dzieje się akcja?. Rozwiązanie.. z tuńczykiem z marlinem z łososiem z karpiem Co traci rybak przy spotkaniu z pierwszym rekinem?. Z jaką rybą walczy rybak Santiago?. Powiązane z tym testem.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3. oczy 3.. Sprawdź swoją wiedzę o bohaterach z lektury Felix, Net i Nika!.

Quizy o lekturach "Stary człowiek i morze".

b) utrata merlina jest karą za pychę Santiago.. Apr 5, 2022Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Język polski Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test wiedzy Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. pechowy 2.. Część 2.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Poniżej kilka przykładowych pytań:Było to spowodowane _____.. Część 1.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie.. Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. Z jakich liśći była zbudowana chata Santiago?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera .. Stary człowiek i morze Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Santiago zajmował się kiedyś łowieniem żółwi TAK/NIE 5.. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Przerwij test.. Stary uwielbiał/ nie cierpiał je/ich czytać.Test: Lech Burdecki, autor wstępu do polskiego wydania "Starego człowieka i morza" uważa, że: a) wszystkie odpowiedzi są poprawne..

Tagi dla tego testu: Stary człowiek i morze.

Co oznaczał termin "salao"?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.Test: Santiago snil glownie o: a) latajacych.. Test składa się z 12 pytań.. a) strach i złość b) miłość i szacunek 29) Co dolegało staremu podczas wyprawy?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Stary człowiek i morze Plany wydarzeń Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Stary człowiek i morze Trudny test z Stary człowiek i morze Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?Stary człowiek i morze Co wiesz o lekturze?. charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki.. Jak nazywa się autor książki?. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających .Quizy wiedzy ogólnej; Dział - Stary człowiek i morze test.. U wybrzeży Kuby Na dalekim wschodzie U wybrzeży Afryki Na morzu Północnym.Lech Burdecki, autor wstępu do polskiego wydania "Starego człowieka i morza" uważa, że: Santiago przekroczył swoje możliwości wypływając zbyt daleko Santiago ponosi winę za swą porażkę utrata merlina jest karą za pychę Santiago wszystkie odpowiedzi są poprawne : 13. swa porazke .Test - Stary czlowiek i morze.. Ania z Zielonego .1.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. palmy królewskiejE.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. W XIX wieku, na Kubie.. BlackSparrow 5 lat temu 38 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 29 Skomentuj 120 Super!. a) swoją żonę b) Manolina 28) Jakie uczucia budził w rybaku marlin?. Santiago miał starą motorówkę.. Santiago miał: a .Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Test ze lektury szkolnej" Stary człowiek i morze ", to bardzo dobry sposób na sprawdzenie własnej wiedzy.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Zapraszamy!. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowaTest z lektury "Stary człowiek i morze".. Rozwiąż test i sprawdź!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt