Kot rosyjski niebieski wikipedia

Pobierz

Rasa krótkowłosego kota, pochodząca z zachodniej Rosji.. Znany także jako kot archangielski lub kot maltański.. Znany także jako kot archangielski lub kot maltański.. Są bardzo przyjaźni, kochający.. Pielęgnacja Jego krótkie włosy nie wymaga skomplikowanych zabiegów.. Początek rasy datuje się na XVII wiek.. Kot rosyjski niebieski krótkowłosy Choć lubi przebywać w towarzystwie człowieka, dobrze znosi też samotność, co czyni go idealnym kotem dla zapracowanych .Kot rosyjski niebieski, maltański | DinoAnimals.pl | Kittens cutest, Cute cats, Kitten names Kot rosyjski niebieski, maltański | DinoAnimals.pl Koty Rosyjskie Niebieskie Hodowla Błękitek Pl - Posts | Facebook Charakteryzuje się pluszowym, niebiesko-szarym futrem i niebieską skórą.. Tym co pierwotnie przyciągało u tych kotów, był ich jednolity kolor, gdyż kiedyś jednobarwne koty pojawiały sie niezwykle rzadko.. MICIFUZ.jpg 400 × 300; 56 KB.Kotki Gracja - Telbasta*PL RUS Hana - HANA Borusja *PL Hella - HELLA Rosa Glauca *CZ Wiki - WIKI Telbasta*PL Loni-LONI Telbasta*PL Hodowla kotów rosyjskich to nasza pasja.. Woli obserwować wszystko z boku, choć jeżeli .Niebieski.. Czeski reks przez wiele lat nie był popularny z powodu słabej jakości futra, ale mimo to w roku 1989 udało się go zarejestrować jako nową rasę.. Ma stosunkowo długie nogi, zakończone małymi owalnymi łapkami..

Kot rosyjski niebieski.

Oczy mają kształt migdałów.W tym samym 1912 r. oficjalne zarejestrowano nazwę rasy - Niebieski Rosyjski.. W latach 80. w Stanach Zjednoczonych urodził się kocurek.. Chociaż te zwierzęta będą czasami wymagały nieco zwiększonej pielęgnacji dlatego, że w czasie linienia trzeba im będzie częściej czesać sierść.Kot rosyjski niebieski charakteryzuje się stosunkowo długimi nogami oraz dużymi uszami.. Koty tej rasy są zwinne, lubią wszelkiego rodzaju zakamarki i poruszają się bardzo cicho.. 1 Magiczny Kotek; 2 Kot kartuski; 3 Rosyjski kot niebieski; Explore Wikis Cyberpunk 2077.. Dlatego jeśli lubisz piękne zwierzęta to koniecznie zainteresuj się tą rasą.. Tak naprawdę charakter kota brytyjskiego można podsumować jednym słowem: łagodny.. Jest rasą naturalną.. Znajdziesz tutaj informacje o wszystkich rasach kotów.. WyglądWystępują w kolorach: pomarańczowym, niebieskim, złocistym, zielonym lub turkusowym.. Ich futro jest niebieskawo-szare.. Kot rosyjski niebieski - Wikipedia, wolna encyklopedia Kot rosyjski niebieski Kot rosyjski niebieski - rasa kota z IV kategorii Fédération Internationale Féline (koty syjamskie i orientalne), pochodząca z zachodniej Rosji..

Kot rosyjski niebieski - sylwetka.jpg.

Jest niezwykle eleganckim kotem, ujmującym swym atrakcyjnym wyglądem.. Odwiedź nasze strony.. Nazwa Rosyjski Niebieski jest jedyną oficjalnie obecnie używaną nazwą.> Kot rosyjski niebieski; Kontakt z nami: Dorota Pach.. Grube futro zatrzymuje też większość alergenów blisko skóry.Kot rosyjski niebieski pochodzi z Rosji, z okolic Archangielska nad Morzem Białym.. Poznaj te wyjątkowe kociaki!. Początek rasy datuje się na XVII wiek.. Początek rasy datuje się na XVII wiek.Kot rosyjski niebieski Znany także jako kot archangielski lub kot maltański, pochodzi z zachodniej Rosji.. Znany także jako kot archangielski lub kot maltański.. Informacje.Oczekiwaną rasę osiągnięto w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.. Znany także jako kot archangielski lub kot maltański.. Jest rasą naturalną [1] [2].. Była zagrożona wyginięciem podczas II wojny światowej, lecz udało się ją ocalić .Kot syberyjski niebieski wygląda bardzo dostojnie a jego sierść może być powodem dumy.. Ostatnie lata ustaliły wzorzec rasy i ostatecznie utrwaliły pożądane cechy tej rasy.. Jest to kot niezwykle spokojny i nienarzucający się człowiekowi..

Honorowe miejsce zajmował kot niebieski.

Klasyfikacja w szeregu kotów rasowych nie była prosta i trwała od lat 50 - tych.. Równie mocno kochamy i troszczymy się o naszych podopiecznych.. W 1930 r. założono stowarzyszenie tych hodowców kotów.. Była zagrożona wyginięciem podczas II wojny światowej, lecz udało się ją ocalić poprzez krzyżowanie z rasami orientalnymi (m.in kotami .Koty Wiki to Wiki poświęcona w całości kotom.. Do czesania powinno używać się raczej tradycyjnych środków.W hodowlach kotów rosyjskich niebieskich czasem pojawiały się długowłose kocięta.. Po II Wojnie Światowej, rasa zagrożona była wyginięciem i tylko dzięki miłośnikom tej .Źródło wikipedia.pl.. Koty były jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych wśród czarodziejów.. Średniej długości ogon kota brytyjskiego jest gruby u podstawy i zwęża się ku zaokrąglonemu czubkowi.. Choć wyglądem przypomina pluszowego misia, ten kot nie lubi przytulania ani ściskania..

Kotki rosyjskie to wspaniałe zwierzę, świetni towarzysze i przyjaciele.

Powinno być regularne, ale nie za częste.. Koszt może sięgać 5 tysięcy złotych.Hembra azul ruso.jpg 640 × 480; 46 KB.. Znany także jako kot archangielski lub kot maltański.. Poprzednie Następne.. Wzorzec rasy został przepisany z dostępnych dokumentów a zielony kolor oczu stał się obowiązkowy.. Organizacja europejska FIFe uznała tę rasę w 1970 r. Natomiast nie zaklasyfikowano odmiany hawajskiej kota orientalnego z uwagi na to, że jego protoplastą był kot rosyjski niebieski.Kot (ang. Cat) — udomowiony gatunek ssaka z rodziny kotowatych; zwierzę domowe zarówno w świecie czarodziejów, jak i mugoli.. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że kot ten przypominał kota rosyjskiego niebieskiego, a jego rodzicami byli: domowa kotka i kocur podobny do rosyjskich niebieskich.Rosyjski niebieski ma średniej wielkości budowę ciała i smukłą sylwetkę.. Tak naprawdę jest to barwa niebiesko-szara.. Rasa ta produkuje mniej glykoprotein Fel d1, jednego ze źródeł reakcji alergicznych.. Szczególnie ostre warunki klimatyczne oraz izolacja rasy, sprawiły, że wyselekcjonowała się rasa odznaczająca się pięknym, niebieskim, srebrzącym się futrze.. Może stanowić wręcz ozdobę domu, w którym zamieszka.. Jest rasą naturalną[2][3].Rosyjskie Niebieskie koty są bardzo zwinne, poruszają się bardzo cicho.. Jego sierść służyła do robienia eliksirów.. Kot był jednym ze znanych cielesnych form patronusa.. Konkursy piekności wymagają barw bez znaczeń w innym kolorze, barwa musi być idealnie czysta.Kot rosyjski niebieski.. Jego nogi podług ciała są dość długie, a zakończenie stanowią owalne, małe łapki.. Warto dodać, że są niesamowicie zwinne i poruszają się bardzo cicho.. Jest rasą naturalną.. Chociaż chcieliby zbadać każdy zakamarek mieszkania, rzadko coś zniszczą.. Uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie mogli posiadać kota, o .Wikipedia.. email: nr telefonu +48 32 333-43-69; lub: 500-015-518 .Pierwsze kocięta o utrwalonych, stabilnych cechach urodziły się jednak w mieście Liberec w roku 1981..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt