Sposób na muszki w ziemi

Pobierz

Oto kilka propozycji na pozbycie się meszek z domu: zioła w doniczkach umieszczone na parapecie okiennym, balkonie lub tarasie - aromatyczne zapachy to skuteczny sposób na te owady, szczególnie polecane są werbena, szałwia, tymianek lub mięta, eteryczne olejki - meszki nie znoszą zapachu goździków .1.. Świeże liście obu roślin lub ich susz (także ten w formie herbatek do picia!). wystarczy zalać wrzącą wodą i zaparzać.. Może to trwać kilka dni.. Zauważono, że muszki w doniczce, zwłaszcza ziemiórki, reagują na żółty kolor.Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się muszek w kwiatach jest zastosowanie preparatów chemicznych.. Żółty kolor zawsze przywabia owady (zauważ, że najwięcej kwiatów kwitnie na żółto!. Mogą być to żółte tablice lepowe na szkodniki, kupione w sklepie ogrodniczym bądź kwiaciarni, albo też pułapka samodzielnie skonstruowana.Jul 4, 2021Napar z czosnku - dobrze rozgniecioną główkę czosnku zalewamy 1-2 szklankami wrzątku, czekamy aż ostygnie.. Taką miksturą podlewamy zaatakowane rośliny.. Co jednak z larwami?Feb 1, 2022Jul 6, 2021Żerują w ziemi, podgryzając korzenie, w wyniku czego roślina słabnie, więdnie i jest podatna na choroby.. Larwy żerują około 2 tygodnie, a po kilku dniach w stadium poczwarki wylatują z ziemi jako owady dorosłe gotowe do rozmnażania.Sposób 2 - Mydło.. Ziemię zaatakowaną ziemiórkami podlewamy co 2 tygodnie preparatami owadobójczymi, np. Mospilan 20SP..

Pułapka na białe muszki.

Są one dużym zagrożeniem szczególnie dla młodych, kiełkujących siewek.. Spróbuj też, wykonać mieszankę łyżeczki octu winnego i połowy szklanki wody.. Następnie dodaj płynu do mycia naczyń i łyżeczkę kurkumy.. Zróbcie z niego prostą pułapkę na mole - wystarczy, że do małego słoika lub innego naczynia z wąskim wlotem wlejecie ocet jabłkowy i wstawicie do szafki.NOWA GRUPA NA FACEBOOK!. Mydło sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku ziemiórek, które składają swoje jaja w ziemi (kwiatki na balkonie i w domu).. Co dwa dni zmieniaj jabłko.. Ziemiórki bardzo szybko się rozmnażają, dlatego trzeba działać jak najszybciej.. Poznajmy lepiej swojego wroga.. Jeżeli nie chcemy stosować środków chemicznych, warto zastosować żółte tablice lepowe, które wbijamy w podłoże.Jun 13, 2022Jan 20, 2022Jun 15, 20223 days agoDomowy sposób na meszki w domu.. Najlepszą metodą na zwalczanie czarnych muszek w kwiatach jest zastosowanie preparatów chemicznych.. Przelewamy do 1,5 - 2 litrowej butelki i uzupełniamy wodą.. Często przecieraj doniczki wilgotną szmatką i myj dobrze podstawki oraz parapet lub półkę, na której stoją rośliny.. Do ziemi można też włożyć pałeczki doglebowe na szkodniki Sanium Pin.May 12, 2021Apr 15, 2022Nie da się ukryć, że najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem do zwalczenia ziemiórek buszujących w roślinach doniczkowych jest zastosowanie popularnych środków ochrony roślin..

To też jest pomocne, jednak ocet można wykorzystać w inny sposób.

Mikstura, najlepiej w żółtym pojemniku, zwabi owady, które się w niej utopią.. ), a kiedy muszka dotknie lepu nie będzie już w stanie odlecieć.. Są to niewielkie arkusze papieru lub plastiku pokryte obustronnie nietoksycznym lepem.. Ponadto, kwas octowy spowolni ich ruchy, a to pozwoli na łatwiejsze złapanie szkodników.. Środek ten rozcieńcza się w ilości 7,5 ml na 10 litrów wody.. Higiena ma znaczenie .. Powinniśmy umieścić więc ocet w butelce, nie zamykając jej do końca.Jul 16, 2021Jul 23, 2021Pułapka octowa na mole w kuchni Jednym z takich sposobów jest zwykły ocet.. Uwaga - roztwór jest dość mocny.Można je również wykonać własnoręcznie, smarując żółtą karteczkę miodem i umieszczając ją w pobliżu rośliny.. Kiedy napar ostygnie, będzie gotowy do użycia.Umieszczamy pułapki na ziemiórki Aby skutecznie zwalczyć ziemiórki sposobami naturalnymi, trzeba połączyć kilka metod.. I mowa tutaj o tych chemicznych preparatach, których substancje aktywne mają precyzyjne i mocne działanie.Apr 12, 2022Zamiast przesuszać ziemię, sugerujemy nawadniać ją w ilości takiej jak zwykle, z tą różnicą, by do podlewania zamiast zwykłej wody, używać wywaru z pokrzywy lub ze skrzypu polnego.. Ziemię należy przepłukać wodą z dodatkiem mydła.Muszki przejdą z ziemi na jabłko i możesz je wraz z nim zniszczyć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt